Znudził Ci się wygląd Twojego auta? Sprawdź alternatywy dla lakierowania

Jerzy Biernacki
12.05.2022

Wygląd samochodu jest bardzo ważną kwestią dla większości właścicieli. Zdarza się, że po kilku latach karoseria auta po prostu się już opatrzyła i nie robi tak dobrego wrażenia jak na początku. W takiej sytuacji wielu właścicieli rozważa lakierowanie, dla którego istnieje jednak kilka ciekawych alternatyw. Te najlepsze omawiamy w naszym poradniku.

Foliowanie

To coraz popularniejsza usługa, która pozwala diametralnie odmienić wygląd samochodu, w tym jego kolor. Foliowanie jest znacznie tańsze niż lakierowanie całego nadwozia. Do wyboru mamy najróżniejsze kolory i rodzaje folii, w tym takie, które zapewniają dodatkową ochronę lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Fabryczne naklejki

Jeśli Twój samochód był dostępny w jakiejś specjalnej wersji, to poszukaj fabrycznych naklejek, które od razu poprawiają jego wygląd, dodadzą mu „rasowości”, a nawet trochę oszukają niezorientowanych. Naklejki umieścisz na karoserii samodzielnie i kupisz je za niewielkie pieniądze.

Elementy z kategorii tuningu optycznego

Tutaj wybór jest olbrzymi, przy czym zaznaczamy, że naprawdę warto stawiać albo na elementy oryginalne, albo przynajmniej od renomowanych, niezależnych firm. Progi, spojlery, grille, lampy – to wszystko może całkowicie odmienić wygląd samochodu i sprawić, że znów będziesz się cieszyć na jego widok.

Przyciemnienie szyb

Prosty, niedrogi zabieg, który także może wiele zdziałać. Przyciemnione szyby prezentują się bardzo efektownie, odświeżają wygląd samochodu, a przy tym są całkiem praktyczne, zwłaszcza w okresie upałów. Pamiętaj tylko o obowiązujących w Polsce przepisach – dlatego przyciemnianie najlepiej jest zlecić profesjonalnemu warsztatowi.

Nowe, większe felgi

Na koniec propozycja dla tych, którzy mogą sięgnąć nieco głębiej do kieszeni. Duże felgi aluminiowe z kompletem nowych opon to spory koszt, natomiast z całą pewnością wpłyną na wygląd Twojego samochodu, który zyska na atrakcyjności. Poprawią się również właściwości jezdne auta, szczególnie w szybkich zakrętach i podczas jazdy z dużą prędkością po autostradzie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.