Tuning samochodu może się opłacać!

Antoni Kwapisz
29.06.2022

O tuningu najczęściej myślimy w kontekście spełniania swoich zachcianek. Okazuje się jednak, że mądrze przeprowadzony tuning samochodu jak najbardziej może się opłacać i na dłuższą metę nawet częściowo zwrócić. Jak to możliwe? Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Obniżenie zużycia paliwa

Tutaj kłania się już tuning mechaniczny, tuning układu wydechowego oraz odciążenie samochodu. Każdy z tych zabiegów prawdopodobnie będzie mieć wpływ na wyraźne, odczuwalne dla portfela zmniejszenie apetytu silnika na paliwo – drogie jak nigdy wcześniej. Może się zatem okazać, że inwestycja w tuning w pewnym momencie po prostu się zwrócić. Podobny efekt może przynieść tuning elektroniczny silnika z turbodoładowaniem.

Usunięcie usterek

Przy okazji tuningu, zwłaszcza mechanicznego, wykonawca usługi może zaproponować właścicielowi samochodu usunięcie zdiagnozowanych usterek. Po pierwsze: przełoży się to na lepszy efekt tuningu. Po drugie: zminimalizuje ryzyko wystąpienia nagłej i zwykle bardzo kosztownej awarii. Pod tym względem tuning znów może być bardzo opłacalną inwestycją dla posiadacza samochodu.

Wzrost wartości pojazdu

Z tym argumentem można oczywiście dyskutować i prawda jest taka, że wszystko zależy od jakości oraz zakresu tuningu. Nieumiejętnie przeprowadzone zmiany mogą niestety obniżyć wartość samochodu, a wręcz sprawić, że auto będzie bardzo trudne do sprzedania.

Jeśli jednak zainwestujesz w profesjonalny tuning, przeprowadzony na markowych częściach, poprawiający osiągi samochodu oraz jego wygląd, to jak najbardziej możesz liczyć na wzrost wartości posiadanego pojazdu.

Uniknięcie poważnych problemów z samochodem

Tutaj powołajmy się na konkretny przykład. Przy okazji tuningu optycznego wykonawca może odkryć ślady perforacji blachy. Reakcja na ten problem na wczesnym etapie pozwoli uratować oryginalne elementy karoserii i tym samym uniknąć konieczności przeprowadzania kosztownej naprawy blacharskiej za jakiś czas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie