Tanie metody tuningu wizualnego

Andrzej Winnicki
12.01.2021

Każdy właściciel samochodu chciałby jeździć takim autem, które bardzo mu się podoba. Marzenia zwykle jednak trzeba schować do kieszeni z uwagi na ich niebotyczną cenę. Gdy się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma – to przysłowie świetnie sprawdza się w świecie motoryzacji. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby relatywnie niskim kosztem odmienić nijaki wygląd samochodu. Kilka pomysłów na tani tuning wizualny auta znajdziesz w naszym poradniku.

Alufelgi

Zaczynamy od tego elementu, który od razu poprawia wygląd samochodu i sprawia, że nawet bardzo pospolity model zaczyna prezentować się świetnie. Alufelgi są dostępne do praktycznie każdego samochodu jeżdżącego po polskich drogach – w ostateczności, gdyby były problemy z dobraniem kół, można zastosować np. odpowiednie dystanse czy pierścienie centrujące. Niezniszczony komplet felg aluminiowych w rozmiarze 15” kupisz już za około 500-600 złotych. To nieduży wydatek, biorąc pod uwagę naprawdę świetny efekt końcowy.

Przyciemnione szyby

Z tym trzeba uważać, ponieważ polskie przepisy ruchu drogowego jasno precyzują, jaka musi być minimalna przepuszczalność szyb w samochodzie. Jeśli skorzystasz z usługi wykonanej w profesjonalnym warsztacie, to możesz tę kwestię zostawić na głowie fachowca – będzie mieć przepisy w małym palcu. Przyciemnione szyby robią świetne wrażenie wizualne, a przy tym spełniają funkcję praktyczną – dzięki nim wnętrze pojazdu wolniej się nagrzewa, co docenisz w okresie upałów.

Folia na karoserii

To ciekawy sposób na niedrogi tuning dla tych właścicieli, którzy chcieliby szybko zmienić kolor karoserii czy dodać do niej jakieś efektowne elementy. Profesjonalnie naklejona folia wygląda jak prawdziwy lakier, dlatego nie obawiaj się tandetnego efektu wizualnego. W dodatku taka folia chroni karoserię przed mikro uszkodzeniami, ptasimi odchodami czy matowieniem pod wpływem działania promieni słonecznych.

Elementy karoseryjne od topowych wersji pojazdów

To już opcja dla tych, którzy chcą całkowicie odmienić wygląd samochodu, mają sporo wolnego czasu i nieco więcej środków finansowych. Jeśli jeździsz samochodem, który miał swoją topową wersję (np. Clio Williams – rajdowy odpowiednik „cywilnego” Clio), to możesz szukać w Internecie elementów karoseryjnych, które będą pasować do Twojego auta. W ten sposób, krok po kroku, zyskasz bardzo efektowny wóz, świetnie udający limitowaną wersję.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.