Pokrowiec na samochód: dlaczego warto go mieć?

Krzysztof Jagielski
02.07.2024

Zakup pokrowca na samochód nie jest może szczytem „tuningu”, natomiast ma to jak najbardziej sens z punktu widzenia dbania o własne auto. Pokrowiec pełni kilka istotnych funkcji, pomagając w utrzymaniu samochodu w dobrym stanie wizualnym i tym samym zwiększając jego wartość przy odsprzedaży.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Pokrowiec chroni lakier i wnętrze samochodu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może powodować blaknięcie i degradację materiałów, szczególnie skóry.

Ochrona przed gradobiciem

W Polsce niestety coraz częściej mamy do czynienia z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, w tym z silnymi gradobiciami. To poważne zagrożenie dla lakieru i szyb pojazdu, przed którym można zabezpieczyć auto używając wzmocnionego pokrowca. Warto to robić zawsze, gdy samochód stoi pod chmurką, a prognozy zapowiadają burze z możliwym gradem.

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi

Pokrowiec może zminimalizować ryzyko zarysowań i drobnych wgnieceń spowodowanych przez uderzenia drzwiami parkujących obok pojazdów czy wózki sklepowe. Jeśli Twoje auto stoi na publicznym parkingu, np. pod blokiem, to naprawdę warto chronić je przy użyciu pokrowca.

Ochrona przed zwierzętami

Pokrowiec zapobiega osadzaniu się ptasich odchodów i zanieczyszczeń od owadów na karoserii, które mogą uszkodzić lakier, jeśli nie zostaną usunięte natychmiast. Dodatkowo pokrowiec zapewnia ochronę przed zarysowaniami od pazurów kotów, które lubią wskakiwać na zaparkowane auta, zwłaszcza jesienią i zimą, wygrzewając się na ciepłej od silnika masce.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie