Ozdobna podwójna końcówka wydechu – prosty sposób na tuning

Antoni Kwapisz
08.04.2024

Podwójna końcówka wydechu to element, który może istotnie wpływać na wygląd pojazdu. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ stanowi ono jedną z najprostszych form tzw. tuningu optycznego.

Cel: poprawa wyglądu

Podwójna końcówka wydechu wykonana ze stali nierdzewnej prezentuje się bardzo efektownie i z miejsca poprawia wygląd tylnej części pojazdu, nadając autu wręcz sportowego charakteru. Oczywiście musimy pamiętać o dopasowaniu końcówki do oryginalnego tłumika oraz o tym, że często konieczne będzie delikatne przerobienie zderzaka, w tym powiększenie wyżłobienia na końcówkę wydechu.

Poprawa brzmienia

Nie ma co liczyć na to, że sama końcówka zagwarantuje rasowe brzmienie układu wydechowego, natomiast rzeczywiście taki element może delikatnie zmienić charakterystykę tłumika, dzięki czemu samochód będzie nieco głośniejszy – ale nadal w granicach dopuszczalnych przepisami prawa.

Ile to kosztuje?

Ceny ozdobnych, podwójnych końcówek wydechy zaczynają się od około 150 zł. Montaż tego elementu można z powodzeniem przeprowadzić na własną rękę. Jest to zatem jedna z najtańszych metod tuningu optycznego pojazdu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie