Katalog części samochodowych online. Znajdź potrzebne części do auta po numerze VIN

Mateusz Nowak
21.09.2020

Zdecydowana większość właścicieli samochodów korzysta z usług niezależnych warsztatów mechanicznych. Jest to oczywiście efekt absurdalnie wysokich cen w ASO. Wielu kierowców decyduje się również na samodzielny zakup części zamiennych np. w Internecie, co pozwala uzyskać dodatkowe oszczędności. Jest tylko „mały” problem: producenci aut nie ułatwiają nam zadania i często do jednego modelu dostępnych jest kilka alternatywnych elementów, różniących się tylko detalami. Łatwo więc o pomyłkę. Na szczęście dziś potrzebne części do auta można już znaleźć po numerze VIN – wystarczy skorzystać z dobrego katalogu części samochodowych online. Jak to działa?

Koniec z pomyłkami

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się kupić w Internecie część niepasującą do Twojego samochodu – chociażby filtr paliwa – to doskonale wiesz, jak bardzo jest to kłopotliwe. Mechanik dzwoni i informuje, że nie może wykonać usługi. Ty się denerwujesz, tracisz czas na odesłanie produktu (nie zawsze też jest to możliwe), płacisz dwa razy za pracę mechanika. Pisząc wprost: to kompletnie bez sensu.

Możesz łatwo uniknąć podobnych problemów, jeśli skorzystasz z katalogu części samochodowych online. Zasadę działania tego prostego narzędzia pokażemy na przykładzie katalogu dostępnego na stronie sklepu 2407.pl.

Załóżmy, że chcesz znaleźć części do Hyundaia i30 po numerze VIN. Wchodzisz na stronę, wybierasz model, rok produkcji i wersję silnikową. To już wszystko. Teraz możesz swobodnie wertować katalog części do samochodu Hyundai i30 i bez problemu znaleźć filtry, oleje i inne płyny eksploatacyjne, klocki hamulcowe, tarcze, elementy zawieszenia itd.

Oczywiście dokładnie tak samo działa to w przypadku każdej innej marki motoryzacyjnej. Potrzebujesz części do Renault? Znajdź je w katalogu online po numerze VIN. A może szukasz części co Citroena? Tutaj również z pomocą przyjdzie Ci internetowy katalog części, dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca na świecie, w którym masz dostęp do sieci.

Dlaczego warto szukać części samochodowych w katalogu online?

Szukanie części samochodowych w katalogu online po numerze VIN praktycznie eliminuje ryzyko pomyłek, a także oszczędza mnóstwo czasu. Nie musisz już dokładnie sprawdzać, czy dany podzespół rzeczywiście będzie pasować do Twojego auta. Nic dziwnego, że z katalogów części korzystają także mechanicy – to bardzo ułatwia im pracę.

Wyszukując części samochodowe przy pomocy internetowego katalogu i na podstawie numeru VIN auta masz pewność, że dany podzespół idealnie pasuje do Twojego modelu. Jest to o tyle ważne, że obecnie producenci stosują nawet po kilka wariantów części w ramach jednego modelu. Jeśli popełnisz błąd, to albo takiego podzespołu nie da się w ogóle zamontować, albo pogorszy on osiągi samochodu, właściwości jezdne, podniesie zużycie paliwa – nie wspominając już o tym, że może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów

Katalog części zamiennych online pozwala zatem szybko znaleźć właścicielowi potrzebne mu podzespoły – bez konieczności dzwonienia do ASO czy przepłacania za części u mechanika.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.