Jazda samochodem - co jest niezbędne, by bez problemu dotrzeć do celu?

Andrzej Winnicki
18.06.2019

Konstruktorzy samochodów prześcigają się w pomysłach, jak poprawić komfort oraz bezpieczeństwo podróży. Nowoczesne systemy, kamery, elektronika i wiele innych innowacji umila życie kierowcom wraz z pasażerami. Są jednak prostsze sposoby na ułatwienie sobie życia. Zaawansowana technologia bywa pożyteczna, lecz nie jest konieczna, by swobodnie i bez przeszkód się przemieszczać. Czasem wystarczą tak prozaiczne sprawy, jak odpowiednie ciśnienie w oponach, sprawne oświetlenie samochodowe, czy dobra widoczność podczas jazdy. Nie zapominajmy, jak ważna jest dbałość o jakość i sprawność wycieraczek samochodowych. Te zużywają się dość szybko w porównaniu do innych części eksploatacyjnych.

O czym warto pamiętać, by dobrze widzieć na drodze?

Można oczywiście oszczędzać i kupować tanie elementy w supermarkecie, ale to droga donikąd. Użytkownicy samochodów są zdziwieni, że coś zużyło się bardzo szybko lub nie działa, jak powinno. Czy ich zaskoczenie jest słuszne? Niekoniecznie. Oczywiście zdarza się, że uda się kupić coś taniego i dobrego, ale zazwyczaj za jakość trzeba zapłacić więcej. Dlatego warto kupować wycieraczki samochodowe uznanych marek i cieszyć się ich dłuższą trwałością. Niektórzy producenci zapewniają, że ich wycieraczki posłużą nawet przez rok, ale dużo będzie zależeć od częstotliwości użytkowania, konserwacji, czy pory roku. Zdecydowanie nie warto skąpić na dobre wycieraczki samochodowe.

Tradycyjne, bezprzegubowe, a może wycieraczki hybrydowe?

Kierowcy przymierzający się do wymiany wycieraczek mają coraz większą zagwozdkę. Na rynku są już różne rodzaje tych części samochodowych. Kiedyś nie było takich „problemów” i w samochodach można było zaobserwować głównie wycieraczki przegubowe, ze stelażem. Do dziś dostępne są na rynku i szczególnie pasują do starszych modeli aut. Jeżeli chodzi o młodsze roczniki, tutaj zauważamy już częściej wycieraczki bezprzegubowe. Charakteryzują się większą aerodynamiką i lepszym przyleganiem do szyb. Na tym wybór się nie kończy.

Już w XXI wieku pojawiły się wycieraczki hybrydowe, w których pióro jest w pełni zasłonięte i zintegrowane z ramieniem. Taka wycieraczka świetnie przylega do szyby, pracuje ciszej i jeszcze lepiej wyciera ciecz. Niech zatem nie dziwi nikogo fakt, iż wycieraczki hybrydowe zdobywają coraz większą popularność i sprzedają się dobrze.

Przemyśl swój wybór

Zdrowy rozsądek zazwyczaj przynosi więcej korzyści, niż ślepe podążanie za trendami. Zanim wybierzemy odpowiedni typ wycieraczek samochodowych, warto zaczerpnąć opinii ekspertów lub znajomych. Nie w każdym aucie wycieraczki hybrydowe się sprawdzą. Jeśli kupujemy te części samochodowe w stacjonarnym sklepie, warto zapytać sprzedawcy, która opcja będzie w naszym przypadku najkorzystniejsza. Z pewnością doradzi nam on modele, które spełnią nasze oczekiwania.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie