Jak taniej tankować? Sprawdzone sposoby

Krzysztof Jagielski
24.11.2021

Bardzo drogie paliwo przyprawia o ból głowy każdego kierowcę – zwłaszcza tych, którzy nie mogą ograniczyć częstotliwości korzystania z samochodu. Drożyzna jest dobrą motywacją do tego, aby zacząć wykorzystywać sprawdzone sposoby na tańsze tankowanie – a jest ich kilka. Te najlepsze omawiamy w naszym poradniku.

Tankuj po drodze

Mamy tutaj na myśli to, abyś nie ulegał pokusie dojeżdżania do najtańszej stacji benzynowej w regionie, co mogłoby się wiązać z koniecznością pokonania na przykład kilkunastu kilometrów w jedną stronę. Jeśli na co dzień poruszasz się tylko po mieście, to lepiej będzie tankować na stacjach znajdujących się po drodze, na przykład za 100 złotych. Nie dość, że nie będziesz wozić dużych ilości paliwa, to jeszcze zawsze będziesz mógł liczyć na „załapanie się” na jakąś obniżkę cen.

Tankuj tam, gdzie jest duża konkurencja

Jeśli w Twoim mieście działa wiele stacji benzynowych, to dobrym pomysłem będzie tankowanie na tych, które są zlokalizowane w bliskiej odległości od konkurencyjnych punktów. Przykładowo: na jednej ulicy działają 2 stacje? Z pewnością rywalizują one ze sobą cenowo, co warto wykorzystać dla własnej oszczędności.

Tankuj przy okazji robienia zakupów

Choć wielu kierowców wciąż uważa, że paliwo na stacjach przy hipermarketach jest „chrzczone”, to nie ma w tym twierdzeniu ani odrobiny prawdy. Takie stacje kupują paliwo z tych samych rafinerii, co stacje sieciowe. Niższe ceny wynikają po prostu z tego, że w ten sposób hipermarket może przyciągnąć więcej klientów, którzy zostawią swoje pieniądze podczas robienia zakupów spożywczych czy w galerii handlowej.

Unikaj stacji przy głównych trasach

Tę zasadę powinieneś znać, natomiast warto o niej przypomnieć. Tankowanie na stacjach zlokalizowanych przy autostradach oraz drogach ekspresowych zawsze wiąże się z koniecznością głębszego sięgnięcia do portfela. Dlatego w miarę możliwości unikaj takich stacji – czasami warto nawet zjechać z autostrady do pobliskiej miejscowości, aby zaoszczędzić kilkanaście czy kilkadziesiąt groszy na każdym litrze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.