Jak porządnie umyć felgi aluminiowe? Sprawdź krok po kroku

Antoni Kwapisz
12.05.2023

Felgi aluminiowe są wizytówką samochodu. Dodają mu eleganckiego, często też sportowego wyglądu i mogą całkowicie odmienić design nadwozia. Pod warunkiem, że są dobrze utrzymane, czyli po prostu czyste. Okazjonalne mycie na myjni bezdotykowej nie wystarczy. Felgi aluminiowe warto też od czasu do czasu porządnie umyć. Jak to zrobić? Oto prosta procedura krok po kroku.

Krok 1: myjka ciśnieniowa

Na tym etapie spłukujemy luźny brud i osad z klocków hamulcowych, do czego najlepiej jest użyć właśnie myjki ciśnieniowej.

Krok 2: środek do mycia felg

Zaopatrz się w specjalny preparat do mycia felg aluminiowych, który rozpuści zaschnięty brud i bardzo ułatwi Ci pracę.

Krok 3: usuwamy ciężkie zabrudzenia

Te zabrudzenia mogą pochodzić od gumy i asfaltu. Ich usunięcie nie będzie proste, ale możesz ułatwić sobie sprawę sięgając po specjalny preparat.

Krok 4: mycie obręczy od wewnątrz

Pamiętaj, że liczą się szczegóły. Felgi aluminiowe należy umyć również po wewnętrznej stronie, dlatego najlepiej będzie zdjąć je z samochodu. Ewentualnie możesz użyć długiej szczotki, którą dotrzesz do zakamarków od środka felgi.

Krok 5: ponowne mycie środkiem

Jeśli felgi były mocno zapuszczone, to warto jeszcze raz użyć środka do mycia felg, aby usunąć te zabrudzenia, które nie zeszły wcześniej. Podpowiedź: sięgnij po pędzelki do detailingu w różnych rozmiarach.

Krok 6: dressing na opony

Aby końcowy efekt był rzeczywiście zachwycający, to warto dodatkowo użyć dressingu do opon – na przykład w żelu czy w formie pianki. Dzięki temu opony będą pięknie błyszczeć, a przy tym poprawi się głębia ich koloru oraz zostaną na jakiś czas zabezpieczone przed promieniowaniem UV.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.