Jak gustownie stuningować elegancką limuzynę?

Jerzy Biernacki
27.06.2022

Samochody klasy premium, tym bardziej w typie limuzyny, raczej nie kojarzą się nam z tuningiem. Ich fabryczny wygląd jest już na tyle imponujący, że nie ma potrzeby poprawiania projektantów. Chyba, że chcesz się wyróżnić, co jest w pełni zrozumiałe. Pamiętaj jednak, że chcąc stuningować elegancką limuzynę trzeba się kierować kryterium estetyki i dobrego gustu. Na jakie rozwiązania warto się tutaj zdecydować? Kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Obniżenie zawieszenia

Czyli tzw. położenie auta „na glebę”. Jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród fanów tuningu, które może się fajnie sprawdzić także w przypadku dostojnej limuzyny. Obniżenie i utwardzenie zawieszenia nie tylko poprawia estetykę samochodu, ale również ma pozytywny wpływ na prowadzenie auta. Jeśli więc teraz trochę na to narzekasz, masz wrażenie, że samochód jest zbyt komfortowy i mało precyzyjny w prowadzeniu, to rozważ właśnie przeprowadzenie takiego zabiegu.

Większe koła

Kolejny standard, który jednak przynosi naprawdę dobre efekty. Co ważne, zakup większych kół nie jest aż tak kosztowny, jak inne popularne działania tuningowe – zwłaszcza, jeśli uda Ci się kupić używane felgi z oponami w bardzo dobrym stanie. Pamiętaj jednak, aby zawsze przestrzegać zaleceń producenta dotyczących maksymalnego rozmiaru kół, dzięki czemu unikniesz np. problematycznego obcierania o nadkola.

Pełen detailing lakieru

Dostojna limuzyna musi się pięknie prezentować, dlatego najlepszą formą tuningu optycznego będzie oddanie samochodu do pełnej, profesjonalnej renowacji lakieru. Celem jest nie tylko pozbycie się rys i wgniotek parkingowych, ale także przywrócenie lakierowi fabrycznej głębi. Dodatkowo warto zainwestować w powłokę ceramiczną, która zabezpieczy karoserię pojazdu przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wydłuży piękny wygląd lakieru.

Przyciemnienie szyb

Nie jest to ani kosztowne, ani specjalnie trudne, jednak warto powierzyć wykonanie tego zabiegu profesjonalistom. Przyciemnione szyby (oczywiście zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami) dodają samochodowi elegancji i szczególnie dobrze wyglądają właśnie w dużych, dostojnych limuzynach. Dodatkową zaletą jest to, że ograniczają one nagrzewanie się wnętrza auta podczas słonecznego, upalnego dnia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie