Grill u znajomych a powrót samochodem do domu. O czym musisz pamiętać?

Krzysztof Jagielski
24.10.2023

Grillowanie to jedna z ulubionych rozrywek Polaków i świetny sposób na spotkanie towarzyskie. Wybierając się na grilla do znajomych własnym autem koniecznie trzeba przewidzieć, że po południu czy wieczorem będziemy musieli wrócić do domu. Tutaj kluczowe jest zachowanie zdrowego rozsądku i tym samym zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich członków rodziny.

Wyznaczcie kierowcę

Jeszcze przed wyjazdem należy ustalić, kto wraca samochodem. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień przy stole gospodarzy. Najbardziej fair jest pełnić rolę kierowcy na zmianę, czyli co drugą imprezę. Ewentualnie rozważcie skorzystanie z opcji taksówki/prywatnych przewozów.

Kierowca nie pije – to takie proste!

Po wyznaczeniu kierowcy należy twardo trzymać się zasady, że ta osoba nie bierze do ust ani krztyny alkoholu. Żadnego piwa, żadnego kieliszka wina czy wódki – nic. Nawet niewielka ilość alkoholu może mieć negatywny wpływ na percepcję i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Opcjonalnie piwo bezalkoholowe

Piwa bezalkoholowe naprawdę smakują jak prawdziwe piwo i są fajną alternatywą w sytuacji, gdy kierowca ma ogromną ochotę, by się napić, natomiast chce też pozostać odpowiedzialny i nie stwarzać zagrożenia na drodze.

Wybierając się na grilla do znajomych można więc zabrać ze sobą 1-2 piwa bezalkoholowe, pamiętając o tym, aby ostatnią butelkę wypić najpóźniej na około 2 godziny przed planowanym zajęciem miejsca za kierownicą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.