Dlaczego warto szukać samochodu do poprawek lakierniczych?

Jerzy Biernacki
17.11.2022

Samochody do poprawek lakierniczych to całkiem spora kategoria pojazdów, które bez problemu można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych. Mowa tutaj o autach z mniejszymi lub większymi defektami karoserii – mogą to być zarysowania, wgniotki, uszkodzenia po gradobiciu, przytarcia, rdzawe wykwity etc. Wiele osób w ogóle nie rozważa zakupu takiego auta, tymczasem pod kilkoma względami może to być świetny wybór. Szczegóły sprawdzisz w naszym poradniku.

Możliwość uzyskania dużo niższej ceny

Samochody do poprawek lakierniczych zawsze są wyraźnie tańsze niż te w idealnym stanie wizualnym. Nie oznacza to natomiast, że zainteresowany nabywca nie ma już pola do negocjowania jeszcze lepszej ceny. Podczas oględzin możesz wskazywać właścicielowi kolejne punkty wymagające naprawy i tym samym „zmiękczyć” go, aż dobijecie korzystnego dla Ciebie targu.

Wiele defektów da się poprawić we własnym zakresie

Często jest tak, że samochód wygląda tragicznie, ale to tylko pozory. Uszkodzenia lakiernicze psują cały efekt, natomiast po dokładnym umyciu karoserii może się okazać, że niekoniecznie będzie tutaj niezbędna interwencja blacharza i lakiernika. Różne drobne obcierki można usunąć lub zamaskować przy użyciu specjalnych past, głębię koloru da się uzyskać za pomocą zabiegów kosmetycznych, a większość wgniotek można wyciągnąć metodą bezinwazyjną.

Większa szansa, że samochód jest bezwypadkowy

Paradoksalnie to właśnie auta w kiepskim stanie wizualnym mogą być prawdziwymi okazjami. Skoro kilku czy kilkunastoletnie auto wygląda słabo pod względem lakierniczym, to istnieje spora szansa, że jest bezwypadkowe, a przynajmniej nie było w całości naprawiane. Oczywiście trzeba to jeszcze potwierdzić przy pomocy czujnika lakieru oraz podczas fachowych oględzin.

Idealny wybór na pierwszy samochód

Zakup samochodu w słabej kondycji lakierniczej szczególnie można polecić osobom, które dopiero zdobyły prawo jazdy i szukają dla siebie pierwszego auta w życiu. Brak doświadczenia za kierownicą robi swoje i znacząco zwiększa prawdopodobieństwo stłuczki, obtarcia karoserii podczas parkowania, uderzenia w słupek parkingowy etc. W przypadku auta do poprawek lakierniczych nie będzie to aż tak bolesne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.