Dlaczego warto kupić nieoryginalne felgi aluminiowe?

Andrzej Winnicki
07.06.2023

Felgi aluminiowe, zwłaszcza w dużym rozmiarze, to niewątpliwy atut każdego samochodu. Znacząco poprawiają estetykę auta, podnosząc również jego wartość. Większość właścicieli preferuje zakup oryginalnych felg, np. Renault, Mercedesa czy Hondy. Warto natomiast dać szansę niezależnym producentom. Dlaczego? Oto kilka dobrych powodów.

Coś innego

Nieoryginalne felgi aluminiowe to propozycja dla tych kierowców, którzy rzeczywiście chcą, aby ich auta wyróżniały się na drodze. Oryginalne koła, choć efektowne, są też dość „oklepane”, spotykane na wielu autach danej marki. Jeśli więc tuning oznacza dla Ciebie innowacyjność i jest sposobem na zaakcentowanie swojego indywidualizmu, to poszukaj nowych kół w ofertach niezależnych producentów.

Większy wybór wzorów

Czołowi producenci felg aluminiowych, produkujący je dla samochodów wszystkich marek, mają bogate portfolio modeli. Na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród setek różnych wzorów i wariantów kolorystycznych.

Jakość wcale nie musi być gorsza

To nieprawda, że felgi aluminiowe niezależnych producentów prezentują niższą jakość wykonania – często jest wręcz odwrotnie. Jeśli wybierzesz coś z oferty czołowego, znanego producenta obecnego na rynku od wielu lat, to o jakość i tym samym trwałość kół nie musisz się martwić.

Niższa cena

Niemniej ważnym argumentem jest to, że felgi aluminiowe niezależnych producentów są dostępne w lepszej cenie niż te oryginalne. Często w cenie jednej felgi OE można kupić dwie czy nawet trzy mniej znanej firmy. Warto to sobie dokładnie przekalkulować.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie