Czym grozi niedrożna kanalizacja w garażu podziemnym?

Marta Szydełko
06.06.2018

Garaż podziemny jest wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza jeżeli nie ma zbyt dużej ilości miejsc do parkowania poza budynkiem. Niestety zamknięte pomieszczenie może być miejscem poważnej awarii kanalizacji, a jego charakterystyka sprawia, że jest to niezwykle trudny problem do rozwiązania. Czym zatem może grozić niedrożna kanalizacja w garażu podziemnym?

Jakie instalacje znajdują się w garażu podziemnym?

Garaż to prawdziwe siedlisko różnego rodzaju przewodów, kabli i rur. Obok elektrycznych przyłączy znajduje się tu także różnego rodzaju kanalizacja. Wśród części tego systemu możemy wymienić m.in. separatory, przepompownie oraz kanalizacja podposadzkowa lub podsufitowa. Są to elementy, które wymagają stałej konserwacji do prawidłowego funkcjonowania. Niestety, niewłaściwa instalacja, użytkowanie lub czas mogą spowodować uszkodzenia, a w konsekwencji niedrożność instalacji.

Czym grozi nienaprawiona awaria?

Przede wszystkim jest to problem, który może przenieść się na inne instalacje, dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie i wezwanie na pomoc fachowców. Z drugiej strony problemem może być sam garaż i zniszczenia, które niedrożność może wywołać. To dwufazowe działanie, które nie tylko negatywnie wpływa na cały budynek i może wiązać się z koniecznością długich i żmudnych napraw, ale także wyjątkowo drogie, gdyż wpływa na różne instalacje, jakie zamontowano w garażu.

Czego potrzeba do naprawy?

Tylko dobrze wyposażona, profesjonalna firma jest w stanie poradzić sobie z awarią w garażu podziemnym. Jest to miejsce bardzo specyficzne i dlatego można się do niego dostać tylko specjalnie przystosowanymi pojazdami. Dodatkowo wszystkie sprzęty muszą być zintegrowane ze sobą, a załoga wykwalifikowana, gdyż naprawy w takich miejscach wiążą się z szeregiem niedogodności i problemów.

Niedrożność kanalizacji w garażu podziemnym to spory problem nie tylko dla mieszkańców. Może ona wpłynąć na sprawność różnych instalacji działających w budynku, a do tego wywołać zniszczenia w samym garażu. Dlatego warto zaufać sprawdzonym firmom, takim jak Stankan, odwiedzić ich stronę stankan.pl i dowiedzieć się jak poradzić sobie w tej i innych trudnych sytuacjach.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.