Co zrobić, gdy długo nie możesz sprzedać samochodu?

Krzysztof Jagielski
26.07.2021

Proces sprzedaży używanego auta potrafi się ciągnąć tygodniami, a nawet miesiącami. Z każdym odświeżeniem ogłoszenia czujesz coraz większą frustrację – a już szczególnie wtedy, gdy wiesz, że samochód jest w porządku, nie ma żadnych ukrytych wad i jeszcze sensownie go wyceniłeś. Jeśli nie masz już nerwów, aby dalej cierpliwie czekać na nabywcę, to wykorzystaj nasze wskazówki. Sprawdź, co zrobić, gdy długo nie możesz sprzedać samochodu.

Oddaj auto w komis

To najprostsze rozwiązanie, o ile oczywiście nie musisz sprzedać samochodu już. Oddanie auta w komis znacząco zwiększa szansę na szybkie znalezienie nabywcy. Komisy – pisząc wprost – potrafią nawijać makaron na uszy i znają sztuczki, dzięki którym są w stanie uśpić czujność klienta. Poza tym dla wielu osób komis jest bardziej zaufanym miejscem zakupu niż prywatna posesja.

Pamiętaj natomiast, że będziesz musiał zapłacić prowizję za pośrednictwo i nikt nie da Ci gwarancji, w jakim czasie samochód zostanie sprzedany.

Zamień się na inny samochód

To także ciekawa opcja, a już na pewno w sytuacji, gdy po sprzedaży auta planujesz od razu kupić inne. Masz coś konkretnego na oku? Potrzebujesz większego, a może mniejszego samochodu? W takim razie dodaj w treści ogłoszenia informację o możliwej zamianie. Tekst: „Sprzedam lub zamienię na SUV-a” może bardzo pomóc w szybkim pozbyciu się auta – pewnie ktoś w Polsce szuka takiego pojazdu, jak Twój, ale sam nie może sprzedać swojego samochodu.

Sprzedaj auto dealerowi

Mamy na myśli lokalnego dealera jakieś marki samochodowej. Salony również skupują używane auta, ale tylko pod pewnymi warunkami. Najlepiej, aby był to samochód krajowy, bezwypadkowy (lub po niewielkiej szkodzie) oraz w pełni sprawny technicznie, co zostanie zweryfikowane przez serwis dealera.

Na pewno nie dostaniesz takiej ceny, jaką mógłbyś uzyskać na rynku, natomiast jest to jakaś opcja dla osób, którym się spieszy. Rozważ również oddanie auta w rozliczeniu, jeśli dealer ma jakiś używany pojazd, który Cię interesuje lub planujesz zakup fabrycznie nowego auta właśnie tej marki. Wówczas jesteś w stanie wywalczyć spory rabat, jednocześnie pozbywając się problemu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.