Ciągłe awarie czujników ciśnienia w oponach? Sprawdź, co możesz z tym zrobić

Maciej Piwowski
15.06.2022

Wielu właścicieli samochodów zgodzi się, że nie ma drugiego równie problematycznego elementu wyposażenia auta, jak właśnie czujniki ciśnienia w oponach. Te notorycznie ulegają awariom, wyczerpują się w nich baterie, co wymusza częstą wymianę i ponoszenie z tego tytułu niemałych kosztów. Masz tak samo? W takim razie dowiedz się, co możesz z tym zrobić. Oto najlepsze podpowiedzi.

Zainwestuj w drugi komplet kół

To najdroższa, ale jednocześnie najlepsza opcja, na jaką możesz się zdecydować. Mając drugi komplet kół nie będziesz musiał korzystać z usług zakładu wulkanizacyjnego, eliminując tym samym ryzyko uszkodzenia czujników przez nieuważnego pracownika. Oczywiście po jakimś czasie czujniki i tak będą wymagać wymiany z powodu rozładowania się baterii (jest niewymienna).

Ignoruj informację o awarii

Jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, a nie masz już siły do ciągłego wymieniania czujników, to możesz nic z tym nie robić. Komunikat o błędzie oczywiście trochę irytuje, natomiast można się do niego przyzwyczaić i przestać zwracać na to uwagę. Najwyżej wymienisz czujniki tuż przed sprzedażą samochodu.

Patrz wulkanizatorowi na ręce

Jeśli nie chcesz kupować drugiego kompletu kół, a komunikat o błędzie działa Ci na nerwy, to przynajmniej zadbaj o to, aby zlecać wymianę opon dobremu zakładowi wulkanizacyjnemu. Zawsze przed wjechaniem na stanowisko poinformuj właściciela, że masz koła z czujnikami, które są sprawne i chcesz, aby tak pozostało. Niektóre zakłady dają gwarancję, że nie uszkodzą czujników, co oczywiście trzeba zweryfikować przed zapłaceniem za usługę i powrotem do domu.

Wymieniaj opony w ASO

Jeśli do uszkodzenia czujnika ciśnienia dojdzie w autoryzowanej stacji obsługi, to będzie Ci o wiele łatwiej dochodzić swoich praw. W dodatku zyskasz możliwość wymiany czujnika na oryginalny, który zostanie od razu zaprogramowany. To przemawia za tym, aby jednak wydać nieco więcej na usługę wulkanizacyjną w ASO.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.