Android Auto nie działa? Sprawdź możliwe przyczyny

Jerzy Biernacki
11.05.2022

Android Auto to system, który umożliwia korzystanie z podstawowych funkcji Google w samochodzie i sterowanie nimi za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz przycisków na kierownicy. Jest to duże udogodnienie, które jednak czasami… nie działa. Wina niekoniecznie leży po stronie samej aplikacji. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny niedziałającego Android Auto w Twoim samochodzie.

Brak kompatybilności

Taki scenariusz należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Android Auto będzie działać wyłącznie w nowszych samochodach, wyposażonych w system inforozrywki z ekranem dotykowym. Jeśli takiego nie masz, to niestety, ale nie skorzystasz z funkcji Google. Jedynym rozwiązaniem będzie zakup radia z ekranem dotykowym kompatybilnego z systemem Android Auto (modele dedykowane konkretnym samochodom znajdziesz na popularnych chińskich portalach).

Nieodpowiedni kabel

Prozaiczną przyczyną, dla której nie możesz uruchomić Android Auto w Twoim samochodzie, jest zastosowanie nieodpowiedniego kabla do podłączenia smartfonu. Taki drobiazg naprawdę ma znaczenie, a funkcja Google jest pod tym względem zadziwiająco wymagająca. Najlepiej, aby był to kabel oryginalny, minimum 2A, o długości nieprzekraczającej 2 metrów. Znajdź taki kabel i spróbuj ponownie uruchomić Android Auto.

Problemy z gniazdem USB

Jeśli samochód jest kompatybilny z Android Auto, użyłeś oryginalnego kabla od telefonu, a mimo to funkcja wciąż nie działa, to sprawdź, czy aby na pewno gniazdo USB w Twoim aucie jest sprawne. Być może trzeba wymienić bezpiecznik lub całe gniazdko, które uległo uszkodzeniu. Będzie o tym świadczyć fakt, że po podłączeniu telefonu kablem do gniazda nie rozpoczyna się ładowanie baterii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.