Renault zaprezentowało rodzinnego Scenica z napędem elektrycznym

Krzysztof Jagielski
30.11.2023

Renault, podobnie jak większość producentów, wyraźnie stawia na elektryfikację. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest uzupełnienie gamy pojazdów o w pełni elektryczny model rodzinny. To Renault Scenic E-Tech, czyli drugi w 100% elektryczny samochód francuskiego producenta w segmencie C (po Megane E-Tech).

Co wiemy o elektrycznym Scenicu?

Renault Scenic to bardzo popularny model rodzinny, produkowany od 1996 roku. Obecna generacja będzie samochodem na wskroś nowoczesnym, wyposażonym w zaawansowane technologie odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Najważniejsze jest natomiast to, że auto będzie oferowane wyłącznie z napędem elektrycznym.

Renault zapowiedziało dwa warianty napędu. W słabszym znajdziemy akumulator trakcyjny o pojemności 60 kWh, który pozwoli na pokonanie do 420 kilometrów. Mocniejsza wersja, wyposażona w akumulator o pojemności 87 kWh, zaoferuje do 620 kilometrów zasięgu. Co ważne, Scenic będzie obsługiwać moc ładowania do 150 kW, co pozwoli uzupełnić 80% pojemności baterii w około pół godziny.

Dodajmy, że auto będzie dostępne w dwóch wariantach mocy: 125 kW (sprint od 0 do 100 km/h w 9,3 sekundy) i 160 kW (od 0 do 100 km/h w 8,4 s).

Nowe Renault Scenic E-Tech pojawi się w ofertach dealerów w pierwszej połowie 2024 roku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie