Gdzie szukać inspiracji do tuningu samochodu?

Antoni Kwapisz
28.11.2023

Masz auto, którym uwielbiasz jeździć, ale jednocześnie znudził Ci się już jego wygląd? Jeśli chcesz go zindywidualizować, to idealnym rozwiązaniem może być pójście w kierunku tuningu – zarówno wizualnego, jak i mechanicznego. Na dobry początek poszukaj ciekawych inspiracji, których najpopularniejsze źródła omawiamy w naszym poradniku.

Czasopisma

Tak, wiemy, że czasopisma motoryzacyjne to relikty przeszłości i kolejne tytuły znikają już z rynku wydawniczego. Wciąż jednak można kupować numery z drugiej ręki, które za grosze sprzedają tzw. „zbieracze”. Poszukaj czasopism poświęconych tuningowi samochodów np. na OLX oraz na zagranicznych portalach aukcyjnych – to skarbnica wiedzy i inspiracji.

Fora internetowe

Dyskusje na temat tuningu samochodów są dziś prowadzone przede wszystkim na forach samochodowych, przede wszystkim tych poświęconych konkretnym markom czy modelom. Na pewno znajdziesz forum miłośników Twojego auta – poszukiwania zacznij od Google oraz Facebooka. Na najlepszych forach możesz liczyć nie tylko na inspiracje, ale też życzliwe, praktyczne wskazówki od osób, które już poddały swoje auta zabiegom tuningowym.

Grafiki Google

Bardzo prostym i szybkim sposobem na zainspirowanie się do przeprowadzenia różnych modyfikacji w samochodzie jest użycie Grafik Google (sekcja „obrazy” w wyszukiwarce). Wystarczy wpisać nazwę modelu i dodać „tuning” czy „new look”, aby otrzymać wyniki zawierające obrazy już stuningowanych pojazdów.

Zloty fanów marki/modelu

Jeśli kręci Cię tuning, a przy tym chcesz spotkać się z innymi posiadaczami Twojego modelu samochodu, to koniecznie poszukaj zlotów organizowanych przez pasjonatów. Najczęściej uczestniczą w nich użytkownicy forów internetowych, którzy regularnie organizują spotkania w różnych zakątkach Polski. Na miejscu znajdziesz masę inspiracji, a może zawrzesz też nowe znajomości na wiele lat.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie