Dlaczego warto zapisać dziecko na piłkę?

Marek Szydełko
26.09.2023

Rodzice mogą dziś przebierać w ofertach zajęć pozaszkolnych. Wielu z nich stawia na edukację: dodatkowe korepetycje, przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, programowanie itp. Nie można jednak zapominać o tym, jak ważny jest harmonijny rozwój fizyczny dziecka. Sport ma niebagatelne znaczenie i pozytywnie wpływa na wszystkie sfery życia; pomaga także lepiej przyswajać wiedzę. Na jaki sport warto się zdecydować? Wśród dzieciaków prym zdecydowanie wiedzie piłka nożna.

 

Akademia piłkarska dla dzieci 

Jeżeli szukasz ciekawych i rozwijających zajęć sportowych dla dzieci, to z pomocą przychodzi akademia piłkarska dla dzieci. W ramach Dziecięcej Akademii Piłkarskiej trenują dzieci w wieku od 2 do 7 lat.

Co istotne – zajęcia są niezwykle ciekawe i angażujące. Składają się na nie różne elementy: zajęcia ruchowe, zabawy, a także nauka języka angielskiego. Pierwszy trening jest darmowy, a zatem warto samemu się przekonać, jak wyglądają zajęcia.

Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych, w tym:

  1. Maluchy (2-3 lata) – jest to głównie zabawa z ćwiczeniami korekcyjnymi, a także pierwsze ćwiczenia z piłką nożną.

  2. Starszaki (4-5 lat) – w tej grupie wiekowej większą wagę przykłada się do ćwiczenia techniki gry w piłkę. Dzieci szlifują już zdobyte umiejętności i ciągle uczą się czegoś nowego.

  3. Starszaki+ (6-7 lat) – w tej grupie pojawiają się już profesjonalne elementy szkolenia piłkarskiego. Do grupy mogą się zapisać także starsze dzieci.

W szkółce trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Akademia piłkarska zatrudnia wyłącznie wykwalifikowaną kadrę trenerską, która spełnia marzenia piłkarskie dzieci.

Dlaczego warto zapisać dziecko do Dziecięcej Akademii Piłkarskiej?

Treningi piłki nożnej to optymalny rodzaj aktywności fizycznej dla każdego dziecka. Wpływa na wiele obszarów rozwoju, w tym:

  • Rozwój motoryki

  • Kształtowanie charakteru

  • Nauka zdrowej rywalizacji

  • Zarażanie pasją

  • Wyzwalanie pozytywnych emocji

  • Samodyscyplina i determinacja

  • Czerpanie radości i satysfakcji ze sportu

Jak zatem widać – korzyści jest wiele. Nie można zapominać, że aktywność fizyczna znacząco ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Regularne treningi pomagają łagodzić napięcie emocjonalne (stres i lęk), a także wspomagają koncentrację.

Poprzez naukę gry w piłkę nożną dzieci uczą się także samodzielnego wytyczania celów, zarządzania czasem i planowania. Wśród aspektów wychowawczych należy wymienić również: punktualność, systematyczność i odpowiedzialność.

Ponadto dzieci uczą się zarówno współpracy, jak i zdrowej rywalizacji oraz współzawodnictwa. Są to umiejętności niezbędne już w dzieciństwie, ale także w dorosłym życiu. Na koniec trzeba podkreślić, że treningi piłki nożnej to popularyzacja zdrowego stylu życia.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie