Rodzice mogą dziś przebierać w ofertach zajęć pozaszkolnych. Wielu z nich stawia na edukację: dodatkowe korepetycje, przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, programowanie itp. Nie można jednak zapominać o tym, jak ważny jest harmonijny rozwój fizyczny dziecka. Sport ma niebagatelne znaczenie i pozytywnie wpływa na wszystkie sfery życia; pomaga także lepiej przyswajać wiedzę. Na jaki sport warto się zdecydować? Wśród dzieciaków prym zdecydowanie wiedzie piłka nożna.
Jeżeli szukasz ciekawych i rozwijających zajęć sportowych dla dzieci, to z pomocą przychodzi akademia piłkarska dla dzieci. W ramach Dziecięcej Akademii Piłkarskiej trenują dzieci w wieku od 2 do 7 lat.
Co istotne – zajęcia są niezwykle ciekawe i angażujące. Składają się na nie różne elementy: zajęcia ruchowe, zabawy, a także nauka języka angielskiego. Pierwszy trening jest darmowy, a zatem warto samemu się przekonać, jak wyglądają zajęcia.
Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych, w tym:
Maluchy (2-3 lata) – jest to głównie zabawa z ćwiczeniami korekcyjnymi, a także pierwsze ćwiczenia z piłką nożną.
Starszaki (4-5 lat) – w tej grupie wiekowej większą wagę przykłada się do ćwiczenia techniki gry w piłkę. Dzieci szlifują już zdobyte umiejętności i ciągle uczą się czegoś nowego.
Starszaki+ (6-7 lat) – w tej grupie pojawiają się już profesjonalne elementy szkolenia piłkarskiego. Do grupy mogą się zapisać także starsze dzieci.
W szkółce trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Akademia piłkarska zatrudnia wyłącznie wykwalifikowaną kadrę trenerską, która spełnia marzenia piłkarskie dzieci.
Treningi piłki nożnej to optymalny rodzaj aktywności fizycznej dla każdego dziecka. Wpływa na wiele obszarów rozwoju, w tym:
Rozwój motoryki
Kształtowanie charakteru
Nauka zdrowej rywalizacji
Zarażanie pasją
Wyzwalanie pozytywnych emocji
Samodyscyplina i determinacja
Czerpanie radości i satysfakcji ze sportu
Jak zatem widać – korzyści jest wiele. Nie można zapominać, że aktywność fizyczna znacząco ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Regularne treningi pomagają łagodzić napięcie emocjonalne (stres i lęk), a także wspomagają koncentrację.
Poprzez naukę gry w piłkę nożną dzieci uczą się także samodzielnego wytyczania celów, zarządzania czasem i planowania. Wśród aspektów wychowawczych należy wymienić również: punktualność, systematyczność i odpowiedzialność.
Ponadto dzieci uczą się zarówno współpracy, jak i zdrowej rywalizacji oraz współzawodnictwa. Są to umiejętności niezbędne już w dzieciństwie, ale także w dorosłym życiu. Na koniec trzeba podkreślić, że treningi piłki nożnej to popularyzacja zdrowego stylu życia.
Komunikat prasowy