Wynajem długoterminowy – czy to dobra alternatywa dla zakupu samochodu? Argumenty na TAK

Mateusz Nowak
29.04.2022

Jeszcze kilka lat temu wynajem długoterminowy był traktowany z przymrużeniem oka i z góry uznawany za kompletnie nieopłacalny. Dziś bije rekordy popularności i stanowi ciekawą alternatywę nie tylko dla leasingu, ale też zakupu gotówkowego lub w kredycie. Jakie argumenty przemawiają za wynajmem długoterminowym? Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Nie wykładasz dużej gotówki

To najbardziej oczywista przewaga wynajmu długoterminowego nad zakupem. Chcąc dziś kupić średnio wyposażony samochód klasy C z podstawowym silnikiem trzeba wyłożyć minimum 80 tysięcy złotych. To olbrzymia kwota dla przeciętnego Kowalskiego. Jeśli jej nie masz lub nie chcesz mrozić takich pieniędzy, to rozważ wynajem, który jest dostępny już od 10 procent wartości wynajmowanego samochodu.

Nie musisz wykupywać samochodu

Wiele osób się tego obawia, dlatego warto wyraźnie podkreślić, że wynajmowanego samochodu nie trzeba wykupywać po zakończeniu umowy. Możesz oczywiście złożyć ofertę wykupu, natomiast dealer nie będzie Cię do tego zmuszać.

Możesz zmienić auto na nowe

Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które lubią często zmieniać samochody, jest możliwość zostawienia wynajmowanego auta u dealera i wzięcia kolejnego, fabrycznie nowego, w ramach nowej umowy. W ten sposób możesz zagwarantować sobie jeżdżenie wciąż nowym lub prawie nowym autem.

Wygoda

Wynajem długoterminowy bez wątpienia jest bardzo wygodny, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na opcję „wszystko w cenie”. Polega ona na tym, że miesięczny czynsz obejmuje już koszty serwisowania samochodu, ubezpieczenia czy nawet zmiany opon. Tobie pozostaje więc tylko tankować auto i uzupełniać płyn do spryskiwaczy.

Korzystna opcja dla firm

Wynajem długoterminowy będzie się cieszyć coraz większą popularnością po tym, jak zmieniono zasady wykupu samochodów z leasingu. Teraz nie są one tak korzystne dla przedsiębiorców, dlatego z pewnością wiele firm poważnie zastanowi się nad skorzystaniem z wynajmu. Jeśli masz firmę, to pomyśl o takim rozwiązaniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.