W czym oryginalne dywaniki samochodowe są lepsze od zamienników?

Mateusz Nowak
29.03.2024

Dywaniki samochodowe pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. Wielu kierowców traktuje je jednak, jako element dekoracyjny i zalicza do kategorii gadżetów tuningowych. Szczególnie dotyczy to różnej maści zamienników, dostępnych w szerokim wyborze wariantów kolorystycznych, przeszyć etc. Naszym zdaniem nawet najlepszy zamiennik ustępuje jednak oryginalnym dywanikom samochodowym. Przewagi tych drugich omawiamy w naszym poradniku.

Idealne dopasowanie

Choć wielu niezależnych producentów dywaników samochodowych deklaruje, że ich produkty także perfekcyjnie pasują do konkretnych samochodów, to jednak z doświadczenia wiemy, że bardzo różnie z tym bywa.

Jeśli kluczowe są dla Ciebie walory praktyczne, nie chcesz, aby dywanik przesuwał się w czasie jazdy i tym bardziej blokował pedały, to najlepszym wyborem będzie zakup oryginalnych dywaników.

Bardzo dobra jakość wykonania

Nie jest tak, że każdy oryginalny produkt miażdży zamienniki pod względem jakości, natomiast w przypadku dywaników samochodowych tak to właśnie wygląda. Oryginalne dywaniki są wykonane z dużo lepszych materiałów, co przekłada się na ich nieprzeciętną trwałość – nawet kilkuletnią.

Estetyka

Wbrew pozorom oryginalne dywaniki samochodowe nie muszą być nudne. W ofertach producentów aut znajdziemy przecież dywaniki zarezerwowane dla wersji specjalnych konkretnych modeli samochodów, do aut sportowych, limitowanych wersji wyposażenia etc.

Warto zapolować na takie dywaniki, które z miejsca odmienią wygląd wnętrza Twojego auta, a wcale nie muszą być bardzo drogie (okazji szukaj przede wszystkim na forach fanów marki oraz na portalach ogłoszeniowych, na których trafiają się oryginalne akcesoria w świetnych cenach).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie