Uwaga kierowcy! W Polsce będzie więcej odcinkowych pomiarów prędkości

Maciej Piwowski
16.08.2022

Choć drastyczna podwyżka mandatów od stycznia 2022 roku przyniosła efekty (liczba wypadków i przekroczeń prędkości wyraźnie spadła), to walka z piratami drogowymi trwa. Skuteczną bronią w rękach policji i Inspekcji Transportu Drogowego są urządzenia do automatycznego pomiaru prędkości. Już w przyszłym roku na naszych drogach pojawi się znacznie więcej – mowa również o odcinkowych pomiarach prędkości.

Gdzie pojawią się nowe OPP?

W 2023 roku planowany jest montaż i uruchomienie łącznie 39 odcinkowych pomiarów prędkości. Systemy te pojawią się w 13 województwach, obejmując około 200 kilometrów dróg. Wiadomo już, że nowych OPP możemy się spodziewać na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S7, S11 oraz S14, a także na 14 drogach wojewódzkich, 3 powiatowych i 1 drodze gminnej.

Na tym nie koniec, ponieważ na naszych drogach pojawią się również inne nowe urządzenia rejestrujące prędkość oraz wykrywające inne wykroczenia. Mowa o 247 fotoradarach, które zastąpią stare urządzenia, 26 fotoradarach w nowych lokalizacjach, 5 urządzeniach rejestrujących na przejazdach kolejowych oraz 30 systemach wykrywających przejazd na czerwonym świetle.

Pisząc krótko: warto zwolnić, nie tylko dla oszczędności, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.