Tuning optyczny opon – kilka pomysłów

Maciej Piwowski
20.07.2021

Czy można stuningować opony? Oczywiście, że tak, o czym dobrze wiedzą fani poprawiania wyglądu samochodu. Opony powinny być nie tylko bezpieczne i poprawiać właściwości jezdne auta, ale także dobrze się prezentować. Wielu właścicielom nie wystarcza użycie zwykłego czernidła i szukają innych sposobów na tuning optyczny opon. W naszym poradniku zebraliśmy najciekawsze pomysły.

Kolorowe opony

To propozycja dla tych, którzy pieszczą swój pojazd, ale raczej nie poruszają się nim po drogach, a już na pewno nie wyjeżdżają w długie trasy. Kolorowe opony nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, natomiast bez wątpienia świetnie się prezentują. Uwaga! Są bardzo drogie i trudno dostępne.

Opony z napisami

To bardzo popularny sposób na tuning optyczny opon. Na rynku można oczywiście znaleźć ogumienie z fabrycznie wykonanymi napisami – najczęściej widać tutaj markę producenta oraz rozmiar opon (zapisane na biało). Wygląda to całkiem fajnie i super pasuje zwłaszcza do sportowych wozów. Takie napisy można jednak wykonać samodzielnie, chociażby przy użyciu białego markera czy szablonu i farby. Pamiętaj, by nie ubrudzić bieżnika, ponieważ mogłoby to źle wpłynąć na zachowanie opon na asfalcie.

Opony z białym paskiem

Kojarzone przede wszystkim z zabytkowymi samochodami, są bardzo poszukiwane przez fanów tuningu optycznego. Takie opony można założyć do większości aut, przy czym rekomendujemy je raczej do pojazdów mających bogatą historię, zaliczanych do grona klasyków motoryzacji.

Rada

Jeśli nie wiesz, czy opony z białym paskiem będą pasować do Twojego auta, to na początek kup białe nakładki, które mocuje się pod rantem felgi.

Opony z naklejkami

Naklejki to bardzo prosty sposób na to, aby szybko poprawić wygląd opon samochodowych – o ile oczywiście taka forma tuningu optycznego do Ciebie przemawia. Miej świadomość, że naklejone litery i cyfry nie są trwałe, dlatego po kilku przejażdżkach pewnie i tak trzeba będzie zacząć całą zabawę od nowa.

Świecące wentyle

Według jednych jest to typowy „wiejski tuning”, ale nie brakuje też takich, którym świecące wentyle się podobają. Na pewno nie można przejść nad nimi obojętnie. Przyciągają uwagę (niestety także policji), nadają autu niepowtarzalnego charakteru, dlatego jeśli lubisz oryginalny design, to może właśnie to będzie Twój sposób na tuning optyczny opon?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.