Quady Polaris – wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Mateusz Nowak
07.04.2021

Marka Polaris jest znana z produkcji wysokiej klasy pojazdów ATV i UTV, które doskonale radzą sobie w każdym terenie. Wśród nich znajduje się bogata oferta quadów, które cieszą się szczególną popularnością zarówno wśród amatorów rekreacyjnej jazdy w terenie, jak i wyczynowców. Ponadto quady Polaris są niezwykle popularne jako pojazdy użytkowe, które spełniają się w wykonywaniu różnego rodzaju zadań w trudnym terenie. Jak wygląda oferta quadów Polaris? Ile kosztują?

Polaris – od skuterów śnieżnych po pojazdy ATV

Amerykańska firma Polaris została założona w 1954 roku. Początkowo zajmowała się konstruowaniem i produkcją innowacyjnych skuterów śnieżnych, które całkowicie zrewolucjonizowały sposób mechanicznego poruszania się po zaśnieżonych i trudno dostępnych terenach. Z czasem firma rozszerzyła swoje działania, dołączając do produkowanych przez siebie maszyn także motocykle oraz szeroką gamę pojazdów UTV i ATV.

Dzisiaj marka znana jest z produkcji wytrzymałych i nowoczesnych konstrukcji, o których jakości świadczyć może fakt, że Polaris od dekad zaopatruje w swoje pojazdy wojsko. A wiele innych branż, w których konieczne jest poruszanie się po trudnym terenie, także stawia na pojazdy Polaris. Dodatkowo marka ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe, ponieważ jej pojazdy wygrywają rajdy, które zaliczane są do grona najtrudniejszych w sportach off-roadowych.

Quady Polaris – jakie modele?

W ofercie obejmującej quady Polaris znaleźć można dwie serie pojazdów – Sportsman i Scrambler. W seriach tych oferowane są modele o zróżnicowanej wielkości, wyposażeniu oraz mocy. Dzięki temu bez problemu można znaleźć maszynę, która będzie spełniać najbardziej indywidualne wymagania. Warto wspomnieć, że wśród quadów Polaris znajdziemy zarówno quady jednoosobowe, jak i quady dwuosobowe. Co ważne, marka oferuje szereg wyposażenia dodatkowego, które można łatwo montować za sprawą zintegrowanego systemu mocowań akcesoriów. Czym natomiast różnią się quady z poszczególnych serii?

Quady Sportsman Polaris to jednostki o konstrukcji uniwersalnej, co sprawia, że doskonale nadają się zarówno do rozrywki, jak i pracy. Większość modeli z serii Sportsman posiada homologację, dlatego bez obaw można nimi jeździć po drogach publicznych. Niektóre posiadają dodatkowe wyposażenie, takie jak np. wyciągarka czy paka ładunkowa. W serii Sportsman znajdziemy aż kilkanaście modeli quadów, jest zatem w czym wybierać.

Natomiast quady Scrambler to typowo wyczynowe maszyny dedykowane do sportów crossowych i off-radowych. W serii dostępne są aktualnie dwa modele quadów:

  • Polaris Scrambler XP 1000 S – pierwszy quad o szerokości fabrycznej wynoszącej 140 cm, który posiada podwozie z pojazdu side by side, co daje mu niezwykłą stabilność w najbardziej trudnym terenie.
  • Polaris Scrambler XP 1000 – quad, którego unikalna konstrukcja silnika i zastosowanie nowoczesnego wyposażanie daje świetne osiągi w jeździe typowo wyczynowej.

Przy czym Scramblery także posiadają homologację.

Ile kosztują Quady Polaris?

Odpowiedź na pytanie ile kosztują quady Polaris, nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od modelu maszyny, a także wyposażenia dodatkowego, na jakie się zdecydujemy. W świecie off-roadu Polaris jest jednak marką premium, dlatego trzeba przygotować się na wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najtańsze są oczywiście quady dla dzieci i młodzieży, tutaj można kupić nowe modele już za kilkanaście tysięcy złotych.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.