Przeprowadzka – jak dobrze zorganizować przeprowadzkę

Marek Szydełko
15.06.2020

Przeprowadzka to stresujący moment, wymagający dużego zaangażowania i przemyślanego działania. Jak przeprowadzić się sprawnie i bezstresowo? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby cały proces przebiegał bezproblemowo.

Przeprowadzka to stresujący moment, wymagający dużego zaangażowania i przemyślanego działania. Jak przeprowadzić się sprawnie i bezstresowo? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby cały proces przebiegał bezproblemowo.

Przygotuj plan działania

  • Zanim rozpoczniesz gorączkowe przerzucanie wszystkich zebranych przez Ciebie rzeczy, usiądź spokojnie i zapisz, czym musisz zająć się po kolei – dzięki temu unikniesz chaotycznego działania i problemów z późniejszym znajdowaniem poszczególnych elementów wyposażenia. Jak zaplanować przeprowadzkę?
  • Zastanów się, w jaki sposób przewieziesz swoje rzeczy.
  • Zaplanuj kolejność pakowania – rozpocznij od drobiazgów, które uniemożliwiają Ci swobodne poruszanie się po mieszkaniu.
  • Podziel poszczególne przedmioty zgodnie z ich przeznaczeniem – podpisz kartony lub worki w taki sposób, aby wiedzieć, gdzie znajdują się garnki i inne akcesoria kuchenne, a gdzie ozdoby do salonu.

Odpowiednie pakowanie

  • Jeżeli dobrze zapakujesz swoje rzeczy, nie będziesz mieć później problemu z ich zlokalizowaniem i ulokowaniem w nowym miejscu. Opisuj kartony i worki, aby nie musieć za każdym razem zaglądać do środka. Grupuj przedmioty tematycznie – unikaj sytuacji, w której w jednym kartonie znajdują się kosmetyki z łazienki i bibeloty z kuchni. Znacznie ułatwi Ci to rozpakowywanie. Zabezpiecz delikatne rzeczy w taki sposób, aby nie uległy uszkodzeniu w transporcie przeprowadzki.

Zadbaj o odpowiedni transport

Również to, w jaki sposób przewozisz swoje rzeczy, ma wpływ na przebieg całej przeprowadzki. Samochód osobowy sprawdzi się tylko w sytuacji, gdy masz do zabrania niewielką ilość rzeczy. Jeżeli planujesz zabrać ze sobą meble oraz inne ciężkie przedmioty – warto zastanowić się nad wypożyczeniem odpowiedniego transportu. Wypożyczalnia aut dostawczych Bziuk  może rozwiązać Twoje problemy – samochód z firmy Bziuk zostanie dostarczony w wybrane przez Ciebie miejsce. Wystarczy zapakować swoje rzeczy i gotowe!

Dobrze zorganizowana przeprowadzka sprawi, że będzie to łatwiejszy i szybszy proces. Wybierz odpowiedni transport oraz sposób pakowania, a już niedługo będziesz cieszyć się urządzonym mieszkaniem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie