Pożyczka pod zastaw auta - doskonałe rozwiązanie na finansowe kłopoty

Maciej Piwowski
16.03.2017

Gdy nagle potrzebujemy zastrzyku gotówki, aby sfinalizować wymarzony zakup albo stłumić w zarodku problemy finansowe, decyzja o zaciągnięciu pożyczki często okazuje się rozwiązaniem szczególnie atrakcyjnym. Czy jednak mamy szansę na otrzymanie jej szybko, a jednocześnie na warunkach rzeczywiście atrakcyjnych? Okazuje się, że jest to możliwe, a naszym atutem może okazać się… samochód! Pożyczka pod zastaw auta cieszy się coraz większą popularnością wysoko ceniona nie tylko przez samych kierowców, ale i przez firmy udzielające tego rodzaju wsparcia.

Jak się starać o pożyczkę pod zastaw auta?

Gdy staramy się o tego rodzaju wsparcie, nasze działania wcale nie różnią się w istotny sposób od tych, jakie podejmujemy w innych przypadkach, gdy zależy nam na pożyczce z instytucji pozabankowej. Pierwszym krokiem jest więc wybór podmiotu, który udziela tego rodzaju pomocy, a ponieważ jest to praktyka powszechna, wcale nie mówimy o działaniu szczególnie skomplikowanym. Gdy już znajdziemy firmę o ciekawej ofercie, wypełniamy formularz znajdujący się zazwyczaj na jej stronie internetowej i czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku.

Różnica polega na tym, że we wspomnianym formularzu informujemy o tym, jaki samochód chcemy uczynić zastawem gwarantującym naszą wypłacalność, pracownik firmy udzielającej pożyczek musi więc zweryfikować również te dane. Poza tradycyjną umową pożyczki przyjdzie nam zatem podpisać również umowę przewłaszczenia samochodu oraz pełnomocnictwo, które sprawi, że pożyczkodawca stanie się współwłaścicielem naszego pojazdu. Oczywiście, firma pożyczkowa również będzie musiała złożyć stosowne zobowiązanie, musimy mieć bowiem pewność, że po spłaceniu pożyczki otrzymamy auto na własność. Co ważne, choć to pożyczkodawca przez pewien czas jest współwłaścicielem naszego samochodu, my sami nadal możemy z niego korzystać tak, jak jest nam najwygodniej.

Gdy wszystkie dokumenty są już podpisane, możemy przygotować wniosek o wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela posiadanego przez nas pojazdu. Wniosek ten jest składany w wydziale komunikacji właściwym dla naszego miejsca zamieszkania.

Dlaczego pożyczka pod zastaw auta to dobre rozwiązanie?

Mówiąc o pożyczce pod zastaw auta mamy na myśli rozwiązanie, które zwraca na siebie uwagę dzięki szeregowi zalet.
1. Jest ona przyznawana na znacznie korzystniejszych warunkach niż klasyczne pożyczki pozabankowe, pożyczkodawca ma bowiem realną gwarancję tego, że nawet w przypadku naszych problemów finansowych nie poniesie strat.
2. Możemy starać się o większe kwoty niż zazwyczaj, kluczowe znaczenie ma bowiem wartość naszego samochodu, a nie to, którą z kolei pożyczkę zaciągamy w danej firmie.
3. Zwykle mamy możliwość zaciągnięcia zobowiązania na dłuższy okres, samochód jest bowiem relatywnie długo atrakcyjny z punktu widzenia pożyczkobiorcy.
4. Wiele firm uważa, że samochód jest wystarczającym gwarantem naszej wypłacalności, nie mamy więc obowiązku dostarczania zaświadczenia o stałych dochodach, co jest szczególnie atrakcyjne dla tych osób, które są zatrudnione w oparciu o umowę o dzieło.

Autor artykułu
Artykuł przygotowała firma motopozyczka.pl, udzielająca szybkich pożyczek pod zastaw samochodu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.