Masz wolne kilka milionów? Możesz sobie sprawić Koenigsegga i kupić go w Polsce!

Maciej Piwowski
08.12.2020

Koenigsegg to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących marek samochodów na świecie. Szwedzki producent słynie z wytwarzania super aut o niesamowitych osiągach, przepełnionych luksusem oraz na tyle rzadkich, że każdy właściciel może się poczuć naprawdę wyróżniony. Marka do tej pory nie miała oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce, ale to się wkrótce zmieni.

Pierwszy salon Koenigsegg w Polsce

Właściciel marki poinformował, że jeszcze w 2020 roku w naszym kraju powstanie pierwszy salon dilerski Koenigsegg. Co ciekawe, nie będzie on zlokalizowany w Warszawie, ale w Katowicach. Warto zauważyć, że polski salon Koenigsegg będzie też pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej. To spore wyróżnienie dla naszego kraju i polskich fanów motoryzacji.

Po otwarciu salonu Koenigsegg stanie się najdroższą motoryzacyjną marką dostępną w oficjalnej sprzedaży nad Wisłą. Aby kupić szwedzki samochód trzeba mieć na koncie pokaźną sumkę. Marka nie ma oficjalnego cennika, bo każdy egzemplarz jest wytwarzany na zamówienie i indywidualnie dopasowywany do oczekiwań klienta. Ceny zawsze jednak oscylują w granicach od kilku do kilkunastu milionów złotych. Przykładowo: hybrydowy model Gemera w podstawowej wersji kosztuje blisko 2 miliony dolarów.

O Koenigsegg

Koeningsegg to marka motoryzacyjna, która powstała w Szwecji w 1994 roku. Jej historia jest więc dość krótka, ale już zdążyła zyskać międzynarodową sławę, rzucając wyzwanie m.in. Ferrari czy Lamborghini. Marka produkuje od 25 do 30 samochodów rocznie – są one wykonywane ręcznie. Obecnie w ofercie marki znajdziemy 15 modeli super aut, uchodzących za jedne z najszybszych cywilnych samochodów na świecie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.