Kolejny odcinek drogi S61 oddany do użytku

Maciej Piwowski
19.01.2022

Początek 2022 roku przyniósł bardzo dobrą informację dla kierowców, którzy regularnie podróżują między województwami warmińsko-mazurskim a mazowieckim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku długo oczekiwany fragment drogi ekspresowej S61 na odcinku od miejscowości Wysokie do Raczki, w ciągu międzynarodowej trasy Via Baltica. Nowy odcinek ma długość nieco ponad 20 kilometrów.

Ważna trasa dla tranzytu na osi zachód-wschód

Trasa Via Baltica ma być jedną z alternatyw dla autostrady A2, aktualnie budowanej w kierunku granicy z Białorusią. Ten korytarz będą wybierać kierowcy podróżujący od granicy z Litwą dalej na zachód lub południe naszego kraju. Docelowo droga ekspresowa S61 połączy województwo warmińsko-mazurskie z trasą ekspresową S8 Wrocław-Warszawa-Białystok, a tym samym z autostradą A2.

Nowy odcinek jest jednym z trzech przebiegających przez województwo warmińsko-mazurskie. Jeszcze w 2022 roku oddane do użytku zostaną kolejne fragmenty, tym razem od Szczuczyna do węzła Ełk Południe oraz od granicy z Litwą do Budziska. Z kolei w 2023 roku spodziewane jest otwarcie fragmentu od węzła Ełk Południe do miejscowości Wysokie, co zakończy budowę trasy S61 na terenie województwa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.