Infiniti oficjalnie wycofuje się z Polski. Co mają zrobić właściciele aut tej marki?

Maciej Piwowski
05.06.2020

Infiniti, czyli luksusowa marka Nissana, nigdy nie dała rady rzucić wyzwania ani Lexusowi, ani tym bardziej europejskim potentatom, jak BMW, Mercedes-Benz czy Audi. Sprzedaż samochodów japońskiego koncernu na Starym Kontynencie była fatalna, stąd nie dziwi fakt, że ostatecznie Infiniti zdecydowało się wycofać z Europy (ale nie np. z Rosji czy z Ukrainy). Stopniowo wygaszane są kolejne oddziały. Polski diler likwiduje działalność z końcem marca. Od razu pojawiły się obawy właścicieli samochodów Infiniti, którzy nie wiedzą, czy i gdzie będą mogli serwisować swoje auta. Marka już wystosowała w tej sprawie oficjalny komunikat.

Gdzie można serwisować samochody Infiniti po wycofaniu się marki z Polski?

Na szczęście dla właścicieli pojazdów Infiniti w zasadzie nic się nie zmienia. Marka poinformowała, że jej Centra Infiniti nad Wisłą nadal będą funkcjonować i skupiać się właśnie na bieżącym serwisowaniu pojazdów tego producenta. Centra Infiniti mieszczą się w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie oraz Wrocławiu.

Czyli: jeśli jeździsz Infiniti i chcesz korzystać z autoryzowanej obsługi serwisowej, to zgłoś się do najbliższego Centrum Infiniti. Za utrzymanie serwisu odpowiada Grupa IP we współpracy z największym dilerem samochodów w Polsce, Grupą PGD.

Smutny koniec obiecującej marki

Infiniti na pewno miało podstawy do tego, aby przynajmniej powtórzyć sukces swojego największego rywala, czyli należącego do Toyoty Lexusa. Tak się jednak nie stało – z różnych przyczyn. Przede wszystkim marka nie trafiła w gusta europejskiego klienta, który preferuje bardziej zachowawczy design. Z kolei poszczególne modele Infiniti, choć bez wątpienia luksusowe, prezentowały raczej sportowy styl.

Nie pomogły ani bardzo atrakcyjne akcje promocyjne, ani działania marketingowe. Infiniti poniosło klęskę na niemieckim rynku, a to zawsze oznacza, że marka nie ma czego szukać w Europie. Szkoda.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.