Dressing do opon – w czym jest lepszy od zwykłego czernidła?

Piotr Kowalczyk
01.06.2023

Większość właścicieli samochodów dbających o swoje auta wie, czym jest czernidło do opon. To specjalny środek w formie pasty, pianki lub płynu w sprayu, który pogłębia czerń opony, dzięki czemu całe koło prezentuje się dużo efektowniej. Droższą, ale i skuteczniejszą alternatywą dla klasycznego czernidła jest tzw. dressing do opon. Wyjaśniamy, na czym polega jego przewaga.

Dużo lepszy efekt

Dressing przede wszystkim gwarantuje ładniejszy efekt końcowy. Opona nie tylko odzyskuje głęboką czerń, ale również lepiej widoczne są wytłoczone napisy, co może mieć znaczenie dla posiadaczy opon klasy premium.

Połysk lub mat

Dressing do opon można nałożyć w taki sposób, aby uzyskać efekt błyszczący lub matowy. W tym pierwszym przypadku zaleca się przetarcie dressingu po nałożeniu, na przykład gąbką. Jeśli zależy Ci na efekcie matowym, to po prostu nałóż dressing szmatką czy gąbką bez wycierania.

Trwalszy efekt

Podstawową przewagą dressingu nad zwykłym czernidłem jest to, że opony prezentują się efektownie przez dłuższy czas. Dobre dressingi tworzą warstwę hydrofobową, dzięki czemu możemy się cieszyć ładnym wyglądem ogumienia nawet przez kilka tygodni – w przypadku czernidła jest to maksymalnie kilka dni (lub do pierwszego mycia).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.