Dlaczego warto zamontować relingi na dachu samochodu?

Mariusz Siwko
21.06.2022

Relingi dachowe przez lata były podstawowym elementem wyposażenia wszystkich modeli kombi i wielu SUV-ów oraz VAN-ów. Dziś producenci coraz częściej z nich rezygnują, dlatego stały się ciekawą propozycją dla fanów tuningu – nie tylko optycznego, ale także funkcjonalnego. Rozważasz zamontowanie relingów na dachu Twojego samochodu? Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować.

Znacznie zwiększenie możliwości transportowych samochodu

Tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Relingi dachowe są bardzo praktycznym elementem wyposażenia samochodu, umożliwiając przewożenie dodatkowych ładunków właśnie na dachu. To ogromna zaleta z punktu widzenia osób, które na pierwszym miejscu stawiają walory użytkowe i np. regularnie nie mogą się zapakować do samego bagażnika czy przewożą różnego rodzaju długie przedmioty (deski, drabinę, płyty OSB etc.).

Bezpieczny przewóz rowerów i nart

Dzięki relingom dachowym będziesz mógł swobodnie zabierać rowery czy narty na urlop, korzystając ze specjalnych bagażników i – co ważne – nie martwiąc się o zarysowania lakieru, co jest poważnym problemem w przypadku bagażników dachowych mocowanych bezpośrednio do karoserii.

Poprawa wyglądu samochodu

To oczywiście rzecz gustu, natomiast wielu kierowców przyzna, że samochód z relingami dachowymi prezentuje się lepiej, bardziej rasowo czy – w przypadku SUV-ów – terenowo. Relingi dodają bryle nadwozia charakteru. Mogą być czarne, jak i srebrne, w zależności od tego, co producent oferował w danym modelu.

Relatywnie niski koszt i łatwy montaż

Tutaj zastrzeżenie: o ile Twój model samochodu był oferowany także w wariancie z relingami. W takiej sytuacji punkty montażowe z pewnością są ukryte pod podsufitką, dzięki czemu montaż nie nastręczy żadnych problemów. Same relingi można kupić na popularnym portalu ogłoszeniowym, na giełdzie samochodowej czy po prostu w ASO – wraz z kompletem śrub potrzebnych do montażu.

Na koniec dodajmy jeszcze, że zamontowanie relingów dachowych nie wymaga wizyty na stacji diagnostycznej czy zmiany informacji w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.