Czy nadal warto kupić minivana?

Andrzej Winnicki
26.07.2022

Minivany miały być przyszłością motoryzacji, ale dziś coraz mniej osób o nich pamięta. Szkoda, bo to wciąż naprawdę funkcjonalne i godne zainteresowania samochody. Z drugiej strony zmierzch minivanów jest dobrą informacją dla tych, którzy planują zakup takiego auta – ceny są naprawdę atrakcyjne. Sprawdź zatem, dlaczego nadal warto rozważyć kupno minivana.

Są super praktyczne

Czego jak czego, ale praktyczności minivanom absolutnie nie można odmówić. Praktycznie wszystkie samochody z tego segmentu oferują mnóstwo miejsca, przemyślane schowki, przepastne bagażniki i dobre wyposażenie (zwłaszcza odpowiadające za komfort). Jeśli więc funkcjonalność jest dla Ciebie na pierwszym miejscu, to minivan powinien znaleźć się w kręgu Twojego zainteresowania.

Idealna propozycja dla rodziny

Tutaj nie ma o czym dyskutować. Jeśli szukasz samochodu dla rodziny, zwłaszcza 2+2 lub większej, to minivan będzie najlepszym wyborem. Duży bagażnik, wysoka pozycja, często trzy niezależne fotele w drugim rzędzie (możliwość zamontowania trzech fotelików), wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu – czego chcieć więcej?

Dobry wybór do… małej firmy

Co ciekawe, zakup minivana może być bardzo dobrą propozycją dla przedsiębiorców, którzy szukają niedrogiego i praktycznego auta do małej firmy – na przykład remontowej. Tutaj kłania się przede wszystkim ogromna ilość miejsca w środku oraz przepastny bagażnik, a także przydatne elementy wyposażenia, jak chociażby relingi dachowe.

Luksusowe wyposażenie za dobrą cenę

Minivany są chyba najbardziej opłacalnymi samochodami. Nie są dziś tak modne, jak SUV-y czy crossovery, dzięki czemu można je kupić za naprawdę dobrą cenę. Co ważne, można przebierać w ofertach i bez problemu znaleźć świetnie wyposażonego minivana od pierwszego właściciela, który jest w idealnym stanie technicznym.

Niskie koszty eksploatacji

Wiele minivanów dostępnych na polskim rynku jest napędzanych oszczędnymi silnikami wysokoprężnymi. W przypadku wersji benzynowych często można się natknąć na oferty sprzedaży aut z instalacją LPG, która obniża koszty eksploatacji samochodu nawet o połowę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.