Co warto wozić ze sobą w samochodzie? Gadżety przydatne każdemu kierowcy

Maciej Piwowski
19.08.2019

Podstawowe wyposażenie samochodu to oczywiście apteczka, gaśnica, kamizelka odblaskowa, trójkąt ostrzegawczy i koło zapasowe/dojazdówka/zestaw naprawczy. My radzimy jednak, aby znaleźć jeszcze trochę miejsca na bardzo przydatne gadżety, które mogą uratować kierowcy skórę w najmniej oczekiwanym momencie. Są małe, praktyczne, niektóre z nich można przewozić w schowku czy w podłokietniku. Przeczytaj i ruszaj na zakupy!

Prostownik

Współczesne prostowniki są już na tyle małe, że spokojnie można na nie znaleźć miejsce w każdym samochodzie. Taki prostownik jest bardzo przydatny w okresie zimowym, gdy wielu kierowców boleśnie dowiaduje się o tym, że akumulator w ich samochodzie wymaga już wymiany na nowy. Warto zainwestować w prostownik z opcją szybkiego ładowania, który już po kilkudziesięciu minutach może przywrócić baterię do stanu umożliwiającego odpalenie samochodu.

Latarka-czołówka

Wyobrażasz sobie zmianę koła w całkowitych ciemnościach? Mało sympatyczna perspektywa, prawda? Dlatego w samochodzie zawsze warto wozić latarkę, a najlepiej czołówkę. Dlaczego taką? Ponieważ przy wszelkich naprawach zwykle potrzebujemy obu rąk, a trzymanie latarki w ustach jest mało wygodne. Czołówka sprawdzi się tutaj idealnie.

Multitool

Czyli narzędzie typu all-in-one. Taki multitool jest bardzo przydatny w trasie, gdy trzeba coś szybko naprawić – a może to być nawet drobiazg, jak chociażby wymiana żarówki, do czego potrzebne jest odkręcenie mocowania zderzaka. Multitool zajmuje niewiele miejsca, spokojnie zmieści się w podłokietniku, a uwierz, że wiele razy z niego skorzystasz. Pamiętaj, aby nigdy nie wyjmować go z samochodu – do domu kup sobie osobny multitool (lub wspomnij o nim w liście do Mikołaja).

Kubek z funkcją podgrzewacza

Bardzo fajny gadżet, który warto wozić ze sobą w samochodzie w sezonie zimowym, zwłaszcza planując dalszą trasę. Taki kubek posiada zasilanie z gniazdka zapalniczki 12V. Przed podróżą możesz zrobić sobie w nim herbaty czy kawy, zakręcić i podłączyć do gniazdka, mając stały dostęp do ciepłego napoju. Jeśli często zjeżdżasz na kawę na stację benzynową, to ten zakup bardzo szybko Ci się zwróci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.