Bezpieczne czyszczenie felg aluminiowych. Jak to zrobić?

Mateusz Nowak
04.01.2021

Dbasz o design swojego samochodu i przykładasz wagę do szczegółów? Koniecznie postaw na alufelgi! Są nie tylko stylowe i modne, ale przede wszystkim – praktyczne. Jeśli jednak mają spełniać swoje zadania bez zarzutu, warto odpowiednio o nie dbać. Jak powinno przebiegać prawidłowe czyszczenie felg? Podpowiadamy!

Felgi aluminiowe – poznaj ich zalety!

Felgi aluminiowe to nie tylko modny design samochodu, ale przede wszystkim – jego większa funkcjonalność. Jak to możliwe? Ten model pozwala na lepsze odprowadzanie ciepła z hamulców, poprzez ułatwienie przepływu powietrza wokół tarcz albo bębnów. Nie należy zapominać również, że felgi aluminiowe są zdecydowanie lżejsze od swoich stalowych odpowiedników, jednocześnie charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i mogą służyć Ci przez naprawdę długi czas! Konieczne jest jednak regularne czyszczenie felg. Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję!

Czyszczenie felg – jak robić to poprawnie?

Na szczęście felgi aluminiowe nie wymagają szczególnego traktowania. W praktyce oznacza to, że w przypadku niewielkich zabrudzeń nie musisz martwić się brakiem specjalistycznych środków. Owszem – warto stosować je regularnie, jednak w sytuacji awaryjnej alufelgi możesz umyć wodą z dodatkiem środka myjącego. Jak prawidłowo przeprowadzić czyszczenie felg wykonanych z aluminium?

- Przede wszystkim – poczekaj, aż felga którą zamierzasz czyścić, ostygnie. W żadnym wypadku nie nakładaj specjalistycznych środków myjących na rozgrzane elementy. Wówczas mogą zbyt szybko wyschnąć i przyczynić się do powstawania trudnych do usunięcia, nieestetycznych śladów.

- Istotne jest również odpowiednie przygotowanie. Konieczny będzie nie tylko dedykowany preparat, ale także – odpowiednie akcesoria. Warto zaopatrzyć się w szczotkę do czyszczenia felg i miękką szmatkę. Z takim przygotowaniem usuwanie zanieczyszczeń będzie jeszcze łatwiejsze! Pamiętaj jednak, by szczotka była miękka. Zbyt twarde włosie może nieestetycznie porysować felgę.

- Kiedy felga jest czysta, warto zabezpieczyć ją dedykowanym preparatem. Specjalistyczny środek utworzy powłokę, dzięki której osiadanie brudu będzie mocno utrudnione. W związku z tym konieczność czyszczenia felg będzie naprawdę rzadkim procederem!

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zastanawiasz się, czy jest coś, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę w trakcie czyszczenia felg aluminiowych? Zdecydowanie warto podchodzić z dystansem do chemii z niesprawdzonych źródeł. Co więcej – chemicznymi środkami nie powinieneś traktować felg uszkodzonych. Chyba że preparaty wyróżniają się naprawdę doskonałą jakością!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.