Czy warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy

Maciej Piwowski
16.10.2019

Posiadanie samochodu i jego eksploatacja wiążą się z koniecznością wykonywania regularnego serwisu. Wymiana olejów, filtrów, klocków hamulcowych czy drobne naprawy – to codzienność każdego kierowcy. Komfort i bezpieczeństwo jazdy zależą jednak nie tylko od rodzaju zastosowanych części i zamienników. Równie istotne jest, gdzie serwisujesz swoje auto. Producenci samochodów rekomendują wykonywanie bieżących czynności w autoryzowanych stacjach obsługi. Trudno się temu dziwić, patrząc na szereg korzyści, jakie daje serwis auta w ASO w porównaniu ze „zwykłym” warsztatem samochodowym.

Czym różni się autoryzowana stacja obsługi od warsztatu samochodowego?

Rynek usług z zakresu mechaniki pojazdowej rozwija się z ogromną dynamiką. Rachunek jest prosty. Im więcej pojazdów porusza się po polskich drogach, tym większe zapotrzebowanie na ich serwis. Osoby chcące odstawić swoje auto do naprawy, mogą wybierać pomiędzy tradycyjnymi warsztatami oraz certyfikowanymi stacjami obsługi pojazdów. 

Te pierwsze oferują wszelkiego rodzaju naprawy – niezależnie od modelu i marki samochodu. Z kolei w ASO serwisuje się wyłącznie modele jednej lub kilku firm. Pracujący tam specjaliści mają kompleksową, regularnie uzupełnianą wiedzę na temat konkretnych modeli aut. Do tego warto „dorzucić” też dostęp do technologii stosowanych przez producenta. Dzięki czemu są w stanie bez większego trudu i w szybkim czasie usunąć zarówno większość typowych, jak i niestandardowych awarii. 

W odróżnieniu od „zwykłego” serwisu, pracownicy autoryzowanych stacji dysponują specjalistycznymi urządzeniami i systemami diagnostycznymi. Są one dedykowane samochodom danej marki. Dzięki temu żadne naprawy nie są wykonywane metodą „prób i błędów”. 

W ostatecznym rozrachunku „wizyta” auta w ASO kosztuje więc mniej, a wszystkie koszty naprawy poznaje się jeszcze przed wykonaniem prac. Dzięki temu cała procedura przebiega w sposób jasny i przejrzysty. Stanowi to kolejny powód, by skorzystać z obsługi w autoryzowanej stacji.

Oryginalne części oraz dedykowane zamienniki

Kolejną zaletą serwisowania auta w ASO jest pewność napraw wykonywanych w oparciu o oryginalne części zamienne. Charakteryzują się one większą trwałością i niezawodnością w stosunku do zamienników – często niewiadomego pochodzenia. Podczas gdy w warsztacie często korzysta się z najtańszych produktów (bywa, że nawet bez wiedzy właściciela auta), autoryzowana stacja bazuje wyłącznie na częściach od producenta lub wykonanych zgodnych z jego specyfikacją. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w Twoim aucie zainstalowano podzespoły najwyższej klasy. Gwarantują one najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Podniesienie wartości auta przy sprzedaży

Jeśli samochód przez cały okres eksploatacji był serwisowany w ASO, przy jego sprzedaży możesz żądać wyższej kwoty. Udokumentowana historia serwisowa w połączeniu z najwyższej jakości podzespołami, znacznie podnoszą wartość pojazdu. Wielu kupujących w trakcie przeglądania ofert zwraca szczególną uwagę na to, gdzie i w jaki sposób serwisowany był samochód. Takie osoby są gotowe zapłacić więcej, byle tylko mieć pewność, że auto było naprawiane zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Czy warto serwisować samochód w Autoryzowanej Stacji Obsługi?

Z całą pewnością, wykonywanie bieżących napraw i czynności eksploatacyjnych w ASO dostarcza właścicielowi pojazdu licznych korzyści:

  • począwszy od profesjonalnej opieki serwisowej, 
  • poprzez zastosowanie najwyższej jakości podzespołów, 
  • aż po sprawną i szybką procedurę naprawy, bez ukrytych kosztów. 

Specjaliści z autoryzowanych serwisów doskonale znają się również na zagadnieniach z zakresu elektroniki samochodowej. Dzięki temu uporają się z błędami i awariami systemów sterujących. Naprawy w ASO to również autoryzowana historia samochodu oraz możliwość podniesienia jego wartości przy ewentualnej sprzedaży. Z całą pewnością, warto korzystać z tak bogatej palety benefitów, których nie zaoferuje Ci tradycyjny warsztat mechaniki pojazdowej.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie