Zalety wynajmu długoterminowego

Antoni Kwapisz
30.03.2021

Wynajem długoterminowy cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju i staje się realną alternatywą chociażby dla leasingu. To świetne rozwiązanie nie tylko dla firm, ale też nabywców indywidualnych. Jakie są najważniejsze zalety wynajmu długoterminowego? Dlaczego warto wziąć tę opcję pod uwagę? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Niski koszt początkowy

Wynajem długoterminowy jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem lub z jakiegoś powodu nie chcą go przeznaczać na samochód. Specyfiką wynajmu jest to, że śmiało można wyjechać nowym autem z salonu wpłacając zaledwie kilka procent jego wartości (wówczas jednak będziemy obciążeni znacznie wyższą opłatą miesięczną). Jeśli Ci to nie przeszkadza, a wręcz taki układ jest dla Ciebie atrakcyjny, to koniecznie rozważ skorzystanie z wynajmu długoterminowego.

Cała opłata stanowi koszt uzyskania przychodu

Ten argument z pewnością przemówi do wyobraźni (i portfeli) przedsiębiorców. Ogromną zaletą wynajmu długoterminowego jest łatwość wrzucenia comiesięcznej opłaty w koszty działalności. W dodatku cała ta kwota stanowi koszt uzyskania przychodu, co daje ewidentne korzyści podatkowe – oczywiście pod warunkiem, że przedsiębiorcę w ogóle na to stać.

Możliwość wliczenia większości kosztów w opłatę miesięczną

W wynajmie długoterminowym fajne jest to, że pozwala on niemal całkowicie zapomnieć o obowiązkach związanych z utrzymaniem pojazdu. Spoczywają one na barkach właściciela – użytkownikowi zostaje tylko tankowanie paliwa i uzupełnianie płynu do spryskiwaczy. Resztę, czyli koszt ubezpieczenia, serwisu, a nawet wymiany opon można „wrzucić” w miesięczną opłatę i w ogóle się tym nie martwić.

Brak konieczności wykupu

Wynajem długoterminowy gwarantuje dużą elastyczność. To do użytkownika należy wybór, czy zamierza dalej korzystać z tego samochodu, czy może jednak wymienia go na inny model. Nie ma obowiązku wykupienia auta po zakończeniu umowy – można zakończyć współpracę lub zawrzeć nową umowę dotyczącą wynajmu kolejnego samochodu.

Wynajem długoterminowy jest zatem idealną opcją dla tych, którym samochód szybko się nudzi i nie wyobrażają sobie, aby jeździć jednym egzemplarzem na przykład przez 3 lata.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.