Wraca salon samochodowy w Genewie! Przynajmniej takie są zapowiedzi

Jerzy Biernacki
09.05.2022

Pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami całą branżę eventową. Bardzo mocno dostało się zwłaszcza organizatorom targów motoryzacyjnych. W ostatnich latach premiery nowych modeli odbywały się wyłącznie w formule online. Sygnałem powrotu do dawnych czasów jest zapowiedź ponownego zorganizowania słynnego salonu samochodowego w Genewie.

Gwarancji nie ma

Organizatorzy salonu już zapraszają do Genewy, jednak sami zaznaczają, że sytuacja wciąż jest nieprzewidywalna i jeśli np. dojdzie do kolejnego gwałtownego wzrostu liczby przypadków koronawirusa oraz lockdownów, to impreza znów zostanie odwołana.

Póki co jednak salon samochodowy ma wrócić do kalendarza wydarzeń motoryzacyjnych po trzech latach przerwy. Impreza jest zaplanowana od 14 do 19 lutego 2023 roku, oczywiście w szwajcarskiej Genewie.

Salon samochodowy w Genewie to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie. Impreza jest bardzo prestiżowa, natomiast trzeba zauważyć, że jeszcze przed pandemią stopniowo traciła na znaczeniu.

Pytanie brzmi zatem, czy po tak długiej przerwie i wypracowaniu standardów prezentacji nowych modeli online producenci wciąż będą zainteresowani ponoszeniem wysokich kosztów uczestnictwa w targach? Zwłaszcza, że branża przechodzi poważny kryzys spowodowany przerwaniem łańcuchów dostaw, co powoduje ogromne opóźnienia produkcyjne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.