W poszukiwaniu doskonałości - Seat Ateca

Marek Szydełko
01.03.2016

Jak powinien wyglądać samochód doskonały? Na to pytanie od wielu lat próbują odpowiedzieć projektanci, a kolejne pojazdy są ich zdaniem coraz temu bliższe. Jednym z kandydatów najbliższych ideału jest Seat Ateca - auto łączące w sobie elegancję, znakomite parametry techniczne oraz najnowsze technologie. Dzięki temu każda jazda, nawet do najbliższego marketu, to relaksujące i wspaniałe przeżycie.

Pięciodrzwiowy Seat Ateca zwraca uwagę już samym wyglądem zewnętrznym - ostre linie karoserii podkreślają jego profil, a oświetlenie LED na przednich lusterkach tworzy wokół samochodu aurę w kształcie koła, co wygląda efektownie także po zmroku. Równie wspaniale samochód prezentuje się we wnętrzu - wysokiej jakości tapicerka oraz skórzana kierownica są nie tylko wygodne, ale również dodają elegancji, którą podkreśla multikolorowe oświetlenie. Pasażerowie i kierowca mogą wybrać jeden z ośmiu dostępnych odcieni. Kolejne atuty pojazdu to panoramiczny dach oraz bagażnik o pojemności 485 litrów.

Seat Ateca to nie tylko cieszące oko wnętrze, ale również i doskonałe parametry techniczne. Do wyboru kierowców zostanie oddanych kilka różnej mocy silników. Najsłabszy to trzycylindrowy 1,0 TSI 116 KM, a silniejsze to 1,4 TSI 150 KM, 1,6 TDI 116 KM oraz dwa silniki 2,0 TDI - jeden o mocy 150 KM, drugi - 190 KM. Zastosowana w samochodzie technologia SEAT Drive Profil pozwala na dostosowanie wykorzystania silnika do warunków jazdy. Tryb Eco stawia na oszczędność paliwa i mniejszą emisję spalin, Sport przeznaczony jest dla miłośników szybkiej jazdy, dodatkowo dostępne są tryby Normal oraz Indywidualny. Jeżeli zjeżdża się z twardej drogi, wówczas można aktywować funkcję off-road, która pozwoli na płynne i wygodne pokonywanie bezdroży.

W trakcie samej jazdy zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań elektronicznych. Na desce rozdzielczej znajduje się 8-calowy ekran dotykowy, który służy do wygodnego zarządzania wszelkimi funkcjami wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Ponadto można podpiąć do niego smartfona, co umożliwia nie tylko korzystanie ze znajdujących się na nim aplikacji, ale również ładowanie urządzenia. Podobnie jak i inne nowoczesne samochody oferowane przez Seata, także Ateca wykorzystuje technologię FullLink, dzięki czemu obsługuje urządzenia posługujące się popularnymi systemami mobilnymi - Android oraz iOS. Dzięki wykorzystaniu aplikacji typu SEAT ConnectApp możliwe jest wydawanie komend głosowych, więc osoba prowadząca nie musi odrywać ani na moment rąk od kierownicy.

Seat Ateca to samochód przemyślany pod każdym względem - zaczynając od kształtu auta, kończąc na obsłudze smartfonów kierowcy i pasażerów. Doskonale nadaje się do jazdy po mieście i wyjazdów poza niego, jeśli więc ktoś szuka uniwersalnego, naprawdę dobrego wozu, będzie to doskonały wybór.

Materiał prasowy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.