W fabryce Fiata w Tychach będą produkowane modele elektryczne i hybrydowe

Marek Szydełko
14.01.2021

Znakomita informacja dla polskiej gospodarki, a w szczególności dla fabryki Fiata w Tychach. Koncern FCA oficjalnie potwierdził, że w zakładzie będą produkowane modele elektryczne i hybrydowe grupy, w skład której wchodzą marki Fiat, Alfa Romeo i Jeep. To daje gwarancję utrzymania lub nawet zwiększenia zatrudnienia w zasłużonej fabryce.

Kiedy ruszy produkcja?

Nie tak prędko, ponieważ inwestycja wymaga m.in. uruchomienia zupełnie nowej linii montażowej. FCA zapowiada, że pierwsze modele elektryczne i hybrydowe zaczną zjeżdżać z tyskiej taśmy w drugiej połowie 2022 roku. Wiadomo także, że w Polsce będą powstawać zupełnie nowe modele, które koncern opracuje od podstaw, wykorzystując w nich m.in. autorski system napędu elektrycznego. Na początek Fiat planuje produkcję trzech modeli – po jednym dla każdej ze swoich marek.

Co ciekawe informacja została ogłoszona w roku jubileuszowym. Właśnie mija 100 lat od momentu, w którym powstała spółka akcyjna Polski Fiat. To dzięki temu ruchowi mogliśmy produkować w Polsce fiaty na włoskiej licencji, w tym legendarne już modele 125p oraz przede wszystkim 126p.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.