W 2023 roku przybędzie kilkaset kilometrów nowych dróg krajowych

Jerzy Biernacki
23.01.2023

Ambitne plany na 2023 rok ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z harmonogramem w ciągu najbliższych 12 miesięcy do użytku ma zostać oddanych 260 kilometrów nowych dróg krajowych. Jeśli uda się to zrealizować, wówczas kierowcy po raz pierwszy w historii będą mogli korzystać z ponad 5000 kilometrów dróg szybkiego ruchu.

Najważniejsze inwestycje zaplanowane na 2023 rok

W tym roku drogowcy planują udostępnić dla ruchu samochodowego blisko 193 kilometry dróg ekspresowych, około 50 kilometrów autostrad oraz ponad 14 kilometrów obwodnic w ciągu dróg krajowych.

Jeśli chodzi o te najważniejsze inwestycje, to spodziewamy się oddania fragmentu A18 od granicy państwa do Żar, A18 od Iłowej do granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego oraz A18 od granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego do Golnic.

Z nowych dróg ekspresowych warto wymienić fragment S3 z Kamiennej Góry Północ do Lubawki oraz S7 z Lesznowoli do węzła Tarczyn Północ.

W 2023 roku obwodnic swoich miejscowości doczekają się też mieszkańcy Chełmca (w przebiegu drogi krajowej 28) oraz Praszki (w przebiegu drogi krajowej 45).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.