Używane i bez ryzyka – jak kupić auto z drugiej ręki?

Andrzej Winnicki
02.05.2019

Znalezienie dobrego auta z drugiej ręki nie zawsze jest takie proste, jak może się wydawać. Do dyspozycji mamy wprawdzie wiele ofert, ale wyszukanie tej odpowiedniej może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. Jak kupić używany samochód bez ryzyka?

Większość osób decyduje się na kupno auta z drugiej ręki – decydują o tym przede wszystkim względy finansowe. Dzisiaj na polskim rynku znajduje się wiele aut używanych, które pochodzą nie tylko z polskiej, ale również z zagranicznej dystrybucji.

Znalezienie używanego auta w dobrym stanie technicznym, które nie będzie od razu wymagało kosztownego remontu, nie jest jednak tak proste, jak może się wydawać. Gdy chcemy zakupić auto używane bez ryzyka, warto zajrzeć także do salonu dealerskiego. Także tak można kupić auta z drugiej ręki!

Samochód używany od dealera – dlaczego warto go wybrać?

Nie każdy kierowca wie o tym, że wiele używanych modeli samochodów można znaleźć także u dealerów.

Przykładowo, w salonach Forda na terenie całego kraju można skorzystać z oferty Ford Używany – to specjalny program, który został przygotowany z myślą o osobach, które szukają sprawdzonego sposobu na kupno wysokiej jakości auta używanego bez ryzyka.

W salonach Forda można znaleźć auta nie starsze niż 5 lat, z przebiegiem do 125 tysięcy kilometrów, a także z certyfikatami Dekra. Dodatkowo, dealer daje na swoje auta 12-miesięczną gwarancję oraz 12-miesieczy pakiet Assistance. Klienci otrzymują także dokładne informacje o stanie pojazdu wraz z pełną historią przeglądów. Mogą też wziąć udział w jeździe próbnej. Przy zakupie auta można skorzystać też z finansowania Ford Credit.

Wobec tego zakupienie auta używanego od dealera może być bardzo dobrą decyzją dla tego kierowcy, który chciałby zmniejszyć swoje ryzyko przy takiej transakcji. Jest jednak jeden minus – to cena samochodów u dealerów. Jako że są to głównie auta nowsze, ich ceny są wyższe niż aut w ogłoszeniach czy w komisach. Musimy przygotować się na wydatek minimum 25-30 tysięcy złotych za podstawowe modele.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.