Ukraińscy kierowcy (i nie tylko) dłużej skorzystają z darmowych przejazdów A4

Marek Szydełko
30.05.2022

Stalexport Autostrada Małopolska S.A., zarządca odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem, poinformował o przedłużeniu okresu, w którym Ukraińcy mogą za darmo podróżować tą trasą swoimi samochodami. Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdzamy.

Brak opłat tylko dla niektórych kierowców z Ukrainy

Zarządca autostrady zwolnił ukraińskich kierowców z opłat za przejazd trasą w ramach solidarności z zaatakowaną Ukrainą oraz w geście dobrej woli w stosunku do osób, które uciekły przed wojną do naszego kraju. Teraz wiemy już, że zwolnienie zostanie przedłużone.

Z darmowych przejazdów A4 mogą skorzystać kierowcy poruszający się pojazdami z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi. Dotyczy to także pojazdów lub grup pojazdów zgłoszonych przez polskie organizacje pozarządowe, które niosą pomoc dla obywateli Ukrainy oraz pojazdów lub grup pojazdów zgłoszonych przez zagraniczne organizacje pomocowe i osoby niosące pomoc (tutaj potrzebny jest wniosek Ministra Infrastruktury lub wniosek przesłany do spółki przez te organizacje/osoby).

Zwolnienie z opłat za przejazd A4 między Katowicami a Krakowem dla ukraińskich kierowców spełniających powyższe warunki będzie obowiązywać do 31 maja. Podkreślmy, że dotyczy to wszystkich kategorii pojazdów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.