Technologie dla komfortu i bezpieczeństwa - poznaj nowoczesne systemy w samochodach Toyota

Remigisz Szulc
20.09.2017

W dzisiejszych czasach, decydując się na zakup samochodu, zależy nam nie tylko na mocy silnika czy modnej stylistyce. Wiemy doskonale, że technika poszła do przodu na tyle, że możemy wymagać znacznie więcej. Poszukujemy więc aut, które posiadają nowoczesne technologie, które służą zarówno naszemu bezpieczeństwu, jak czerpaniu większej przyjemności z jazdy. Wśród wielu aut, które dostępne są na rynku, na szczególną uwagę zasługują samochody marki Toyota. Możemy bowiem znaleźć w nich wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Poznajmy je.

Toyota Safety Sense

To innowacyjny system, dzięki któremu w samochodach marki Toyota możemy czuć się naprawdę bezpiecznie. W skład tego zintegrowanego systemu wchodzą rozwiązania takie jak:

  • czujnik laserowy i kamery ułatwiające manewry oraz ostrzegające przed zagrożeniami,
  • systemy wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z innym pojazdem lub potrącenia pieszego,
  • układ ostrzegający o zmianie pasa ruchu,
  • automatyczne światła drogowe,
  • system rozpoznawania znaków drogowych.

Wszystkie te rozwiązania doskonale się uzupełniają, dzięki czemu podczas jazdy możemy czuć się naprawdę komfortowo oraz bezpiecznie. To starannie przemyślane rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji.

System multimedialny

Bezpieczeństwo jest oczywiście bardzo ważnym aspektem dla większości kierowców. Niemniej jednak każdy z nas chce obecnie czegoś więcej. Dlatego też Toyota wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów. Rozwiązaniem, które proponuje, jest system Toyota Touch. Czym jest owe rozwiązanie? To nowoczesny system audio zapewniający doskonałą jakość dźwięku niezależnie od tego czy korzystamy z radia, odtwarzacza CD czy też nagrań w formacie mp3

To jednak nie wszystko. Toyota Touch to również dostęp do informacji na temat Twojego samochodu. Dzięki dużemu wyświetlaczowi bez trudu zapoznasz się z danymi dotyczącymi przebiegu podróży oraz skorzystasz z wbudowanej nawigacji. Dotykowy wyświetlacz pomoże Ci także w sterowaniu klimatyzacją, zamykaniu oraz otwieraniu drzwi.

Rozwiązania dla wygody

W dzisiejszych samochodach Toyoty znajdziemy również szereg udogodnień, dzięki którym jazda nawet na dalekich trasach jest bardzo przyjemna i komfortowa. Jednym z nich jest dwustrefowa klimatyzacja, która pozwala na ustawianie mocy i temperatury nawiewu według indywidualnych preferencji. Kolejnym udogodnieniem, które w naszej strefie klimatycznej jest wprost niezastąpione, są podgrzewane siedzenia. Dzięki nim, nawet podczas zimowych dni możemy czuć się komfortowo od razu po wejściu do samochodu. Wiele osób chwali również przyciemniane szyby, dzięki którym słońce nie razi zarówno pasażerów, jak i kierowcy.

Jak więc widać, w samochodach marki Toyota znaleźć możemy wszystko, czego potrzebujemy, by czuć się bezpiecznie i komfortowo. Co więcej, dzięki możliwości wybierania spośród wielu wersji wyposażenia, możemy zdecydować się na samochód, który będzie optymalnie dopasowany do naszych potrzeb.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Toyota Radość: http://www.toyota-radosc.pl/

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.