Samochód do 1000 złotych. Kiedy warto go kupić?

Andrzej Winnicki
12.05.2021

Na polskich portalach ogłoszeniowych bez problemu znajdziemy setki ofert sprzedaży samochodów w cenie do 1000 złotych. Choć wydaje się, że zakup tak taniego auta jest szaleństwem i proszeniem się o kłopoty, to w rzeczywistości nie musi to być wcale zły pomysł. Przekonaj się, kiedy warto kupić samochód do 1000 złotych.

Na pierwsze auto

Tani samochód idealnie nadaje się do doskonalenia techniki jazdy. Nie oszukujmy się: mało kto po zdaniu egzaminu na prawo jazdy jest już w pełni przygotowany do regularnego poruszania się w ruchu miejskim. Dlatego na pierwsze auto warto kupić coś bardzo taniego – nie będzie żal tych wszystkich obtarć czy nawet skutków stłuczki.

Gdy ma to być alternatywa dla komunikacji miejskiej

Na samochód w cenie do 1000 złotych powinny się zdecydować te osoby, które nie dysponują większą kwotą, a obecnie wydają krocie na bilety autobusowe czy kolejowe. Tutaj warto szukać auta z instalacją gazową – jego eksploatacja będzie bardzo tania.

Gdy celujesz w coś małego

W cenie do około 1000 złotych spokojnie da się znaleźć całkiem zadbane samochody w wieku do 20 lat, ale tylko te zaliczane do klasy A lub B. Takich egzemplarzy jest sporo, często prezentują się one naprawdę dobrze i nie cierpią na jakieś poważne usterki. Jeśli więc nie przeszkadza Ci jazda np. Fiatem Uno, Fiatem Seicento czy Volkswagenem Lupo, to warto się zainteresować tymi modelami – są to dobre propozycje w cenie do około 1000 złotych.

Gdy masz zdolności mechaniczne

Zakup auta w tak niskiej cenie jest fajną opcją dla osób, które potrafią samodzielnie usunąć różnego rodzaju usterki – a tych w leciwym wozie na pewno nie zabraknie. Umiesz wymienić elementy zawieszenia? Masz wiedzę na temat budowy i zasady działania instalacji elektrycznej oraz elektronicznej w samochodzie? W takim razie zakup taniego autka nie powinien być dla Ciebie zbyt ryzykowny.

Gdy potrzebujesz samochodu na chwilę

I to dosłownie na chwilę – na przykład w celu przewiezienia rzeczy z jednego krańca Polski na drugi. To może być dużo tańsza opcja, niż wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Po tym, jak auto spełni już swoją funkcję, po prostu sprzedasz je i być może nawet na nim nie stracisz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.