Polerowanie lamp - czyli jak zadbać o ich odpowiedni wygląd

Andrzej Winnicki
29.12.2021

Piękny, funkcjonalny i bezpieczny samochód to marzenie każdego kto sięga po auto osobowe. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze to co kryje się za samochodami jeśli chodzi o ich utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym. Na uwadze trzeba mieć między innymi tak istotną kwestię jak oświetlenie, które jest ważnym elementem każdego samochodu. Wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dobry stan techniczny lamp w samochodzie jest bardzo ważny, a jest to kwestia, która przez niektórych jest niestety lekceważona. Warto sprawdzać czy technicznie lampy pracują bez zarzutu i czy ich wygląd jest odpowiedni.

Zmatowiałe lampy - niedoskonały wygląd i gorsze oświetlenie drogi 

Lampy samochodu charakteryzują się tym, że narażone są na działanie różnych czynników zewnętrznych, które wpływają na ich wygląd i pracę. Mając to na uwadze powinniśmy między innymi zwracać uwagę na to czy szkło lampy nie staje się matowe. W momencie, gdy zmiana jej wyglądu jest już wyraźnie zauważalna będzie to moment, w którym będzie trzeba podjąć decyzję o tym, by z lampami popracować i doprowadzić je do lepszego wyglądu. Polerowanie lamp wykonane w profesjonalny sposób to szansa na to, że wygląd lamp zostanie odmieniony. Warto w tym względzie mieć na uwadze to jak to polerowanie będzie wykonywane. Tutaj zwrócić się można do takich firm jak Konserwacja samochodowa i renowacja aut Białystok - Autoklinika. To miejsce, gdzie lampami zajmą się doskonali specjaliści, którzy na co dzień podejmują się tych kwestii, które z detailingiem aut są związane. 

Oddaj lampy w dobre ręce 

Polerowanie lamp, które będzie realizowane w specjalistycznym zakładzie tak jak w białostockiej Autoklinice zostanie wykonane na najwyższym poziomie. Z jednej strony doświadczenie, z drugiej dostęp do odpowiedniego sprzętu i kosmetyków samochodowych, dzięki którym praca z lampami przyniesie pozytywne efekty. Jak przebiega renowacja lamp w firmie, która zajmuje się autodetailingiem? Opisując taką usługę krok po kroku będzie można wyróżnić następujące etapy prac:

  • oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni lampy 
  • matowienie lampy z pomocą papieru ściernego od większej do mniejszej gradacji 
  • polerowanie lampy za pomocą specjalnych kremów polerskich ręcznie bądź maszynowo 
  • pokrycie lampy powłoką zabezpieczającą 

Wykonanie takich prac w odpowiedni sposób może sprawić, że lampa będzie wyglądała jak nowa. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu będzie można osiągnąć pozytywne efekty jeśli chodzi o pielęgnację samochodu. Możliwości jakie kryją się za polerowaniem są ogromne, natomiast by faktycznie efekty były jak najlepsze trzeba umiejętnie to zrobić. 

Samodzielne polerowanie lamp 

Jeśli ktoś będzie planował samodzielne polerowanie lamp powinien zachować należytą ostrożność. Należy bowiem być świadomym, że polerowanie, które nie zostanie wykonane w odpowiedni sposób może doprowadzić do zniszczenia lampy. W przypadku samodzielnej renowacji wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie polerowania ręcznego. Maszynowe polerowanie wymaga wprawy, by nie zniszczyć lampy. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.