Oryginalne kołpaki vs tanie zamienniki

Piotr Kowalczyk
25.10.2023

Kołpaki nie są może tak efektownym elementem dekoracyjnym jak felgi aluminiowe, ale za to są dużo tańsze i dobrze sprawdzają się w okresie zimowym (nie są podatne na rdzę, utlenianie i uszkodzenia powłoki od soli, kamieni, błota etc.). Szukając kołpaków do swojego auta na pewno rozważasz, czy lepiej wybrać oryginalne czy może tańsze zamienniki. W naszym artykule omawiamy przewagi tych pierwszych.

Idealne dopasowanie

Najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem oryginalnych kołpaków jest perfekcyjne dopasowanie do obręczy. Pamiętajmy, że chodzi tutaj nie tylko o średnicę, ale też głębokość osadzenia kołpaka oraz zgodność ze śrubami kół – to ważne, jeśli chcesz kupić kołpaki z otworami na śruby, w przypadku których nie istnieje ryzyko zgubienia osłony np. po wjechaniu w głęboką dziurę.

Atrakcyjny design

To oczywiście rzecz gustu, natomiast faktem jest, że oryginalne kołpaki z reguły prezentują się lepiej i mają atrakcyjniejszy design niż tanie zamienniki. Nie bez znaczenia jest to, że zakładając oryginalne kołpaki nadasz swojemu autu fabryczny wygląd, dzięki czemu będzie ono wyglądać tak, jak wymyślili to sobie projektanci producenta danego modelu.

Dużo wyższa jakość wykonania

Jeśli planujesz eksploatować obecne auto przez dłuższy czas, to chyba warto sięgnąć głębiej do kieszeni i zafundować sobie oryginalne kołpaki. Są wykonane z o wiele lepszego tworzywa, co przekłada się na ich trwałość. Takie kołpaki mogą prezentować się dobrze nawet po latach użytkowania, co uzasadnia większy wydatek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie