Nowa marka samochodów elektrycznych wchodzi na polski rynek

Marek Szydełko
11.10.2021

E-motoryzacja rozwija się w zawrotnym tempie i na tej fali powstaje coraz więcej marek pojazdów z napędem elektrycznym, które nie są jednoznacznie powiązane z wielkimi koncernami. Najnowszy przykład to Seres – marka, która jakiś czas temu zadebiutowała w Europie Zachodniej, a od września oficjalnie jest obecna także w Polsce.

Co wiemy o Seres?

Seres to marka stworzona w amerykańskiej Dolinie Krzemowej, wsparta chińskim kapitałem i technologiami. Oferuje wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym. W Polsce jej importerem jest litewska firma Busnex.

Póki co Seres oferuje w Polsce tylko jeden model ze swojej gamy. Jest to Seres 3, czyli elektryczny crossover o długości 4385 mm, wyposażony w akumulator o pojemności 53 kWh oraz jednostkę o mocy 162 KM. Samochód rozpędza się do maksymalnie 155 km/h, pierwszą setkę osiąga w ciągu 8,9 sekundy, natomiast deklarowany przez producenta zasięg na jednym ładowaniu wynosi 329 kilometrów.

Model Seres 3 jest bogato wyposażony, ponieważ już w standardzie otrzymujemy np. system kamer 360 stopni czy podgrzewane fotele oraz panoramiczny dach. Co ważne, producent objął auto aż 5-letnią gwarancją, natomiast akumulator – 8-letnią.

Cena e-samochodu Seres 3 została ustalona na 25 tysięcy euro (około 157 tysięcy złotych). Wkrótce w polskim cenniku marki mają się pojawić dwa kolejne modele, czyli Seres SF 5 oraz Seres SF 7.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.