Nauka i prawo jazdy w OES

Remigisz Szulc
05.02.2021

Prawo do poruszania się pojazdami to marzenie wielu nastolatków, bowiem pozwala im się usamodzielnić i poczuć odrobinę wolności. Zanim jednak młodzi kierowcy wsiądą do swojego pierwszego samochodu muszą przystąpić do kursu na prawo jazdy i zdać egzaminy obejmujące część teoretyczną i praktyczną przeprowadzonych wcześniej zajęć. Jedną z najlepszych szkół prowadzących naukę jazdy w Krakowie jest OES. Znajdziemy tam doświadczonych instruktorów, którzy zgromadzili należytą wiedzę i przedstawią zasady poruszania się po drodze oraz nauczą kursantów, jak prawidłowo prowadzić pojazd.

Jakie są typy prawa jazdy?

Najczęściej kojarzymy prawo jazdy z uprawnieniem do poruszania się samochodem osobowym, które obejmuje kategorię B dla pełnoletnich osób oraz kategorię B1 dla osób niepełnoletnich. Jednak kursanci mogą także podjąć się nauki jazdy na skuterze lub motorowerze (kategoria AM), motocyklu (kategoria A, A1 i A2), ciągniku rolniczym (kategoria B+E), samochodzie, którego waga przekracza 3,5 tony (kategoria C), pojeździe właściwym dla kategorii C wraz z przyczepą (kategoria C+E) i autobusie (kategoria D).

Dodatkowo, dla osób, które nie ukończyły 18 lat, istnieje szkolenie przygotowujące do zdobycia karty rowerowej.

Dlaczego warto wybrać szkołę nauki jazdy OES?

Szkoła nauki jazdy OES przygotowuje do egzaminów na prawo jazdy ze wszystkich wyżej wymienionych kategorii. Co więcej, oferuje dwa place manewrowe pierwszy dla kategorii A, AM, A1, A2, B i B1, a drugi - dla kategorii B+E, C, C+E i D. Ten pierwszy został dostosowany do wymogów egzaminacyjnych, a ponadto, znajduje się na nim stanowisko szkoleniowe z zakresu slalomu wolnego i szybkiego. Zatem kursanci będą mogli opanować wszystkie manewry obowiązujące na egzaminie i konieczne do późniejszego poruszania się po drodze.

Co więcej, na obydwu placach znajdują się stanowiska do jazdy po łuku oraz parkowania równoległego i prostopadłego. Szkoła nauki jazdy OES gwarantuje nadzór i pomoc wykwalifikowanych nauczycieli, którzy pomogą zdać egzamin praktyczny i zdobyć prawo jazdy na terenie Krakowa nawet najbardziej zestresowanym kursantom!

Istotne jest to, że nauka jazdy w szkole OES jest dostępna nie tylko dla osób mieszkających w Krakowie, ale również dla potencjalnych kursantów z okolic stolicy Małopolski. OES ma swoje oddziały również w Wieliczce, Gdowie i Zabierzowie. W zależności od potrzeb klientów, szkoła oferuje kursy na prawo jazdy dwutygodniowe oraz weekendowe.

Innowacyjne rozwiązanie na długo przed pandemią

Warto też zaznaczyć, że od 2013 roku szkoła nauki jazdy OES posiada status SUPER OSK, co umożliwia przeprowadzanie kursów teoretycznych w formie e-learningu przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy. Mimo iż obecnie większość szkół (nie tylko nauki jazdy) prowadzi lekcje online, OES wprowadził innowacyjne nauczanie zdalne już w 2013 roku, dzięki czemu kursanci mogą się uczyć we własnym tempie, w wybranym przez siebie czasie i na dowolnie wybranym urządzeniu. Jest to niezwykłe ułatwienie dla osób, które nie posiadają dużej ilości wolnego czasu i nie mogą sobie pozwolić na spędzanie go w salach nauczania. Również stanowi to ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy mieszkają poza terenem Krakowa i nie mają możliwości dojazdu w wyznaczone miejsce.

Rozwiązania przyjazne dla portfela

Nauka jazdy OES słynie z wielu zalet. Jedną z najbardziej uwielbianych przez kursantów są liczne promocje obowiązujące na różnego rodzaju kursy. Szczególnie przyszli posiadacze prawa jazdy z kategorii C i D powinni być zadowoleni, bowiem cena promocyjna może być niższa nawet o kilkaset złotych.

Szkoła OES daje również możliwość skorzystania z oferty promocyjnej na najpopularniejszą kategorię, jaką jest B. Każda osoba, która zapisze się do kursu za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej otrzyma jedną lekcję nauki jazdy gratis.

Docenieni przez internautów

Warto również zaznaczyć, iż szkoła nauki jazdy OES znalazła się w rankingu Gazety Krakowskiej “Top 15 Najlepszych szkół nauki jazdy w Krakowie” według internautów. Opinia kursantów szkoły przygotowującej do egzaminów na prawo jazdy jest bardzo ważna, bowiem oznacza zadowolenie z wykonanej pracy i świadczy o tym, że młodzi kierowcy są usatysfakcjonowani przekazaną wiedzą i technikami kierowania pojazdem.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.