Narzędzia przydatne w warsztacie samochodowym

Mariusz Siwko
17.11.2020

Każdy właściciel warsztatu doskonale wie, że bez pewnych narzędzi większość prac byłoby znacznie trudniej i mniej komfortowo wykonać. Pełna lista wyposażenia jest długa i zależna od rodzaju oferowanych usług, ale niektóre z urządzeń są niezbędne.

Serwisowanie samochodów

Większość prac związanych z serwisowaniem samochodów wymaga ich uniesienia, dlatego w każdym warsztacie samochodowym powinny znajdować się odpowiednie podnośniki samochodowe. Umożliwiają one łatwe i bezpieczne przytrzymanie w górze auta, dzięki czemu mamy zapewniony swobodny dostęp do jego części, gdzie normalnie nie mielibyśmy możliwości zajrzeć. W warsztacie samochodowym nie powinno zabraknąć również najazdów, które ułatwiają pracę przy wymianie tarcz hamulcowych, amortyzatorów, oraz innych elementów podwozia.

Sprzęt diagnostyczny

W profesjonalnym warsztacie nie może zabraknąć specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który pozwala na szybką i precyzyjną ocenę stanu samochodu. Do najważniejszych urządzeń diagnostycznych należą: urządzenia do kontroli świateł, analizy spalin, badania szybkości i sprawności układu hamulcowego, testery elektronicznych urządzeń sterujących i akumulatorów i wiele więcej. Diagnostyka komputerowa to ogromne wsparcie dla mechanika.

Maszyny do metalu i spawalnictwo

W niektórych zakładach przeprowadzane są prace związane z obróbką którejś z metalowych części samochodu. Wówczas niezbędne są narzędzia, które umożliwią ich wydobycie z konstrukcji pojazdu, oczyszczenie, nadanie odpowiedniego kształtu i scalenie. Do tego potrzebne są narzędzia spawalnicze i maszyny do metalu, jak piła lub szlifierka. Piły do cięcia metalu znajdziemy w internetowym sklepie z narzędziami JP-Tech. Szeroka oferta wydajnych modeli pił sprawdzi się w rękach specjalistów i hobbystów.

Pneumatyka w warsztacie samochodowym

Narzędzia pneumatyczne znajdą swoje zastosowanie w każdym warsztacie samochodowym. Są to przede wszystkim klucze udarowe, pistolety do malowania i piaskowania. Zaletą tych narzędzi jest ich łatwe i tanie serwisowanie, a także stosunkowo cicha i bezpieczna praca. Do zasilenia narzędzi pneumatycznych niezbędny jest odpowiedni kompresor, którego moc musi być optymalnie dobrana do sumy mocy odbiorników znajdujących się w warsztacie.

Pamiętajmy, że kupując narzędzia do warsztatu, wybierajmy producentów gwarantujących długą żywotność i możliwie najwyższą jakość produktów. Oprócz specjalistycznych sprzętów warto inwestować w wózki warsztatowe wyposażone w niezbędne zestawy narzędzi.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.